Millenium Hall
Millenium Hall

Millenium Hall – największe Centrum Kulturalno – Handlowe w Polsce południowo – wschodniej, po 3 latach działalności, dzięki ciągłemu poszerzaniu oferty o nieobecne do tej pory na Podkarpaciu, liczące się marki światowe, potwierdza swoją pozycję wśród rzeszowskich galerii handlowych.

Millenium Hall posiada największą powierzchnię handlową w regionie – GLA 49 tys. mkw., gdzie drugie co do wielkości centrum handlowe w Rzeszowie posiada GLA na poziomie 42 tys. mkw. Obiekt wyróżnia się przede wszystkim zróżnicowaną ofertą zakupową, usługową oraz kulturalno-rozrywkową i wysoką odwiedzalnością (ponad 6 proc. wzrostu rok do roku).

– Należy zwrócić uwagę, że w przeprowadzonej analizie SWOT przez firmę Ernst & Young jako mocne strony wyróżnia się m.in.; atrakcyjne i dobrze zdywersyfikowany „tenant mix”, zawierający dobrze znane marki, dostosowane do lokalnego rynku. Obiekt wyróżnia się także szeroką ofertą kulturalną, rozrywkową i usługową – mówi Anna Kicińska, Ernst & Young.

Ofertę Millenium Hall tworzą znane marki, a wśród nich między innymi wszystkie marki grupy Inditex, LPP, H&M, C&A, Cubus, drogerie Superpharm, Wispol i Sephora oraz jedyny na Podkarpaciu Toys’r’Us, Intersport i salon Guess.

Millenium Hall jako jedyne w regionie ma również bogatą ofertę marek z segmentu premium. Tylko w tym obiekcie, na Podkarpaciu, można zakupić najnowsze kolekcje światowych marek takich jak Max Mara, Marella, Liu Jo . W pierwszym w Polsce salonie multibrandowym May Way Concept Store znalazły się m.in. Boss, Red Valentino, Tommy Hilfiger, Love Moschino, Furla, Patrizia Pepe czy DKNY. Oferta May Way jest przygotowana przez specjalistów, którzy dostosowują ją indywidualnie do każdego miasta, a salon pomimo dużej powierzchni oraz szerokiej oferty jest przytulny i ma butikowy charakter. Już niebawem w ofercie butiku Love Me pojawi się włoska marka Pinko.

Do grona ponad 200 najemców Millenium Hall dołączył w ostatnim czasie pierwszy i jedyny na Podkarpaciu dwupoziomowy mega store TK Maxx, o powierzchni ponad 3,2 tys. mkw.

– Otwarcie TK Maxx w Millenium Hall okazało się wielkim sukcesem, a oferta sklepu w Rzeszowie cieszy się nieustająco ogromnym zainteresowaniem klientów z całego Podkarpacia – mówi dla Retailnet Katarzyna Volkman, Head of Acquisitions and Estates Poland, TJX Poland sp. z o.o.

Sklep TK Maxx w Millenium Hall
Sklep TK Maxx w Millenium Hall

Wśród brandów odzieżowych pojawiła się w rzeszowskim centrum także m.in. marka Diverse, salon obuwniczy Badura, a salon Mohito podwoił swoją powierzchnię.

W Millenium Hall powstał również pierwszy w Polsce show room Premium Mobile, oferujący szeroki asortyment urządzeń mobilnych oraz została podjęta decyzja o wprowadzeniu do obiektu nowego konceptu Media Expert. Ponadto uzupełniono ofertę biur podróży i obecnie w Millenium Hall znajdują się punkty Tui Centrum Podróży, Itaka i Rainbow Tours.

Nowością w ofercie księgarni w Millenium Hall jest, oprócz marek Matras i Empik, pierwsza w Polsce Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ.

Millenium Hall oferuje także wiele różnorodnych usług. Do grona najemców obiektu dołączyła jedna z największych sieci medycznych Grupa Luxmed. Poza ofertą gabinetów lekarskich klienci mają możliwość skorzystania z szerokiej gamy usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz klubu fitness, należącego do sieci Pure Jatomi Fitness.

Wśród najemców znajdują się także: Szkoła Tańca Iskra, Uczniowski Klub Sportowy Millenium prowadzący zajęcia judo i muay-thai, Szkoła Językowa Yes, Stowarzyszenie Siemacha – czyli świetlica, oferująca zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także Multikino i kino 9D. Millenium Hall jest ponadto jedynym centrum handlowym w Rzeszowie, oferującym usługi myjni samochodowej oraz wyważania i wymiany opon.

Elementem wyróżniającym Millenium Hall spośród innych tego typu obiektów w Polsce jest centralnie usytuowany skwer eventowy, na którym znajduje się multimedialna fontanna, latem otoczona leżakami, z placem zabaw dla dzieci. Na skwerze znajdują się letnie ogródki kawiarni i restauracji, właśnie tutaj odbywają się liczne koncerty oraz eventy. Zimą skwer zamienia się w lodowisko. Różnorodność odbywających się w Centrum eventów, akcji, wystaw, wydarzeń kulturalnych, koncertów oraz innych atrakcji, sprawia, że obiekt chętnie odwiedzany jest przez mieszkańców w różnym wieku z całego regionu, a także przybywających na wycieczki zakupowe klientów z Ukrainy i Słowacji, którym sprzyja zlokalizowany w kompleksie Hotel Hilton Garden Inn wraz z centrum konferencyjnym.

Event w Millenium Hall
Event w Millenium Hall

Millenium Hall tętni życiem nie tylko w ciągu dnia, ale także nocą – to właśnie tutaj działa od początku sierpnia najpopularniejszy i największy dwukondygnacyjny klub muzyczny LUKR z dwiema restauracjami, sceną muzyczną i bogatą ofertą imprezową.

Zarząd spółki konsekwentnie, od ponad 3 lat, tworzy sukces tego miejsca, stawiając na ciągły rozwój i odpowiadając na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, co zaowocowało niemalże 100 proc. skomercjalizowaniem obiektu (97,7 proc.).

O silnej pozycji Millenium Hall świadczy również ogromne zainteresowanie obiektem przez konkurencję, co jest także potwierdzeniem sukcesu.