Sklep Nespresso w CH Arkadia
Sklep Nespresso w CH Arkadia

Pochodząca ze Szwajcarii sieć Nespresso otworzyła nowy lokal w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie. Jest to drugi punkt sprzedaży tej sieci w stolicy. Butik kawiarniany znajduje się w lokalu na parterze obiektu i oferuje powierzchnię sprzedażową wynoszącą ponad 150 mkw.

Z sklepie klienci mogą znaleźć wydzieloną przestrzeń do degustacji kawy, spotkań z obsługą, część ekspozycyjną dla ekspresów i akcesoriów oraz część sprzedażowa.

Jak twierdzi Michał Proszewski, Country Business Manager Nespresso Polska firma zdecydowała się stworzenie w Polsce drugiego miejsca dla fanów kawy, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie rodzimych konsumentów.

Firma Nespresso Polska otworzyła pierwszy butik przy ul. Nowy Świat. Jak twierdzi przedstawiciel marki, sklep ten prosperuje świetnie i dlatego firma zdecydowała się dalej rozwijać koncept w naszym kraju.

Według firmy Nespresso, Polska to jedno z państw o największym „kawowym” potencjalne w Europie i 11. kraj na świecie pod względem konsumpcji kawy.

Nowy warszawski lokal – podobnie jak kilkanaście innych na świecie – zaprojektowało portugalskie biuro architektoniczne Gonҫalo Silva Arquitectos Associados. W swoim koncepcie butiki Nespresso łączą aurę galerii sztuki, salonu sprzedaży i kawiarni.

Firma Nespresso istnieje od 1986 roku. Pierwszy butik Nespresso został otwarty w Paryżu w 2000 roku, w Polsce zaś – w 2007. Spółka Nespresso z siedzibą w Lozannie, Szwajcaria, obecna jest w ponad 60 krajach i zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników. W 2013 roku spółka zarządzała globalną siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 320 lokalizacji. Nowy warszawski lokal jest jednym z 330 na świecie.