legalmen.pl tworzy prawo dla ecommerce

 

legalmen.pl tworzy prawo dla ecommerce

Twórcy portalu Legalmen.pl oferują sklepom internetowym usługi polegające na obsłudze prawnej w systemie abonamentowym.

Serwis Legalmen.pl to strona promocyjna i informacyjna dla serwisu Legalniewsieci.pl. Twórcami tego serwisu są prawnicy z kancelarii adwokackiej Zubek Gatner Anweiler. Bracia Gabriel i Daniel Gatner mają doświadczenie w prawnej obsłudze biznesu internetowego.

Regulamin bez klauzul niedozwolonych

Stworzyli m.in. regulamin funkcjonowania oraz politykę prywatności mobilnej platformy zarządzającej najmem prywatnym, Damdom.pl. Obsługiwali również prawnie serwis Outman.pl, który jest aplikacją do obsługi procesów z udziałem nośników reklamy wewnętrznej i zewnętrznej.

Stworzony w czerwcu 2013 roku serwis Legalniewsieci.pl zajmuje się tworzeniem regulaminów dla sklepów internetowych, a także innych dokumentów prawnych, takich jak polityka prywatności wraz z obowiązkami dotyczącymi cookies, czy formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy oraz reklamacji.

legalmen prawo ecommerce
Serwis Legalmen.pl

Zgłoszenie bazy do GIODO

Sprzedawcy internetowi mogą też zamówić zgłoszenie zbioru bazy danych do GIODO. W ramach tej usługi prawnik opracowuje politykę bezpieczeństwa informacji oraz instrukcję zarządzania systemem informatycznym. Przygotuje też wniosek o rejestrację zbioru bazy danych do GIODO.

„Od stycznia wchodzą nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych i wiele rzeczy się zmieni. Teoretycznie zniesiony zostanie obowiązek zgłaszania bazy danych do GIODO, pojawi się za to konieczność wyznaczenia administratora bezpieczeństwa informacji, które istnienie do tej pory było opcjonalne. Wyjaśniamy właśnie z GIODO, czy w przypadku firm jednoosobowych funkcję tę pełnić może właściciel firmy” – mówi Gabriel Gatner, jeden z założycieli serwisu Legalniewsieci.pl i Legalmen.pl.

Obsługa prawna e-commerce

Jedną z podstawowych usług świadczonych przez serwis, jest stworzenie regulaminu sklepu internetowego. Jego pisaniem zajmują się prawnicy z kancelarii Zubek Gatner Antweiler, prace te trwają ok. pięciu dni. Serwis Legalniewsieci.pl bierze odpowiedzialność za regulamin i w razie wątpliwości ze strony UOKiK zapewnia porady i reprezentację prawną przed sądem.

W ramach obsługi prawnej, prawnicy monitorują też stronę internetową UOKiK oraz rejestr klauzul niedozwolonych i w razie potrzeby modyfikują postanowienia regulaminu sklepu internetowego.

Ciągle nowe klauzule

„Nowe klauzule niedozwolone pojawiają się w rejestrze nieprzerwanie. Wynika to z działalności stowarzyszeń pseudokonsumenckich, które przeszukują sieć w poszukiwaniu postanowień niedozwolonych. Przeprowadzają kontrolę abstrakcyjną, gdyż aby zgłosić do UOKiK regulamin danego e-sklepu, nie trzeba składać w nim zamówienia. Wystarczy, że narusza on zbiorowe interesy konsumentów.” – wyjaśnia Gabriel Gatner.

Stowarzyszenia te często zarabiają na tym procederze, proponują sprzedawcom, że odstąpią od złożenia pozwu w zamian za gratyfikację pieniężną. Ponieważ żądają o wiele mniej, niż wynosiłaby kara UOKiK, przedsiębiorcy często decydują się zapłacić.

Audyt sklepu internetowego

Serwis Legalniewsieci.pl oferuje trzy rodzaje audytu. Pierwszy to audyt prawny strony www sklepu, obejmujący analizę poprawności obowiązkowych informacji zawartych na stronie. Można też zamówić audyt komunikacji pomiędzy sklepem a klientem pod kątem zgodności z prawem oraz audyt prawny pod kątem zgód na przetwarzanie danych osobowych klientów.

Serwis Legalmen.pl to strona promocyjna portalu Legalniewsieci.pl. Usługi serwisu promuje tam komiksowa postać Legalmena. Dla klientów korzystających z usług prawnych Legalniewsieci.pl zorganizowano konkurs z nagrodami.

legalmen prawo ecommerce-komiks