PayPal Orba Płatności

Wdrożenie firmy Orba dla klubu zakupowego ZłoteWyprzedaże.pl wygrało konkurs ‘PayPal Integration Challenge – Poland 2014’ na najlepsze wdrożenie systemu płatności PayPal.

Dzięki optymalizacji modułu płatności a także dostosowaniu go do urządzeń mobilnych, zwiększyła się konwersja serwisu, a czas finalizowania transakcji znacznie się skrócił.

Platforma Magento Community Edition

Orba to firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań IT dla branży e-commerce w oparciu o technologię Magento. Wdrożenie dla klubu zakupowego ZłoteWyprzedaże.pl polegało na migracji autorskiego rozwiązania w technologii .NET na platformę Magento Community Edition. Jako jedyne wdrożenie z Polski zwyciężyło w starciu z ponad 20 agencjami, które zgłosiły łącznie ponad 260 projektów.

Serwis ZłoteWyprzedaże.pl obsługuje kilkaset tysięcy aktywnych klientów i należy do pięciu największych graczy w swojej kategorii na rynku polskim (raport Gemius 2014). W ramach wdrożenia Orba opracowała nowe procedury zarządzania ofertą oraz raportowania sprzedaży, a przygotowana platforma została zintegrowana z kilkunastoma systemami zewnętrznymi (m.in. sheepla, bramki platności, systemy do wysylki e-mail, systemy raportowe).

Nowym proces zakupowy Orba

Skonfigurowanie usługi PayPal w serwisie ZłoteWyprzedaże.pl pozwoliło akceptować karty kredytowe i debetowe, przelewy bankowe oraz płatności z salda konta PayPal.

Orba platnosci paypal
Prezes Orba odbiera nagrodę PayPal

„Z punktu widzenia naszych użytkowników proces zakupu stał się zdecydowanie szybszy. To niebagatelna korzyść zważywszy na to, że nasze oferty są limitowane w czasie. Dzięki wdrożeniu autorstwa firmy Orba staliśmy się też bardziej elastyczni. Zakupu można dokonać na telefonie, tablecie i płacąc najdogodniejszym dla użytkownika sposobem”  – zauważa Paweł Filutowski, Dyrektor IT firmy ZłoteWyprzedaże.pl.

Orba całkowicie przebudowała proces zakupowy w serwisie pod kątem optymalizacji konwersji oraz przystosowała go do urządzeń mobilnych różnych rozmiarów (Responsive Design). W efekcie czas przejścia przez lejek sprzedaży został zredukowany kilkukrotnie. Od czasu wdrożenia, doświadczeni użytkownicy serwisu mogą realizować zamówienia w czasie krótszym niż 10 sekund, a aplikacja każdego dnia obsługuje kilkaset transakcji.

Rekomendacje PayPal

„Wdrożenie przeprowadzone przez firmę ORBA dla serwisu ZłoteWyprzedaże.pl oparte było na doskonałym zrozumieniu zalet wynikających z wykorzystania systemu PayPal i dogłębnej znajomości mechanizmów zwiększających konwersję” – zauważa Matt Komorowski, Szef Sprzedaży PayPal w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki najlepszemu wdrożeniu systemu PayPal, Orba będzie przez najbliższy rok rekomendowana przez PayPal do wdrożeń w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, czyli w ponad dwudziestu krajach, m.in. w Polsce, Finlandii, Grecji, na Węgrzech, Słowacji, Estonii