Txm24.pl

Sieć Textilmarket kontynuuje ekspansję zagraniczną. Po wejściu na rynek słowacki, TXM uruchomiła pierwszy sklep na terenie wschodnich Czech, w miejscowości Zlin.

Nowo otwarty pierwszy na tym rynku sklep znajduje się na pierwszym piętrze galerii Złote Jabłko w Zlin (miejscowość ma blisko 80 tys. mieszkańców). Sklep ma 207 mkw. powierzchni. Jak poinformował zarząd TXM, sklep został bardzo dobrze przyjęty przez lokalnych klientów. W pierwszych dniach po otwraciu market wypracował bardzo dobre obroty oraz wysoki wskaźnik wejść – blisko 500 klientów.

Ekspansja TXM realizowana jest także na rodzimym rynku. Jak już informowaliśmy, sieć od marca 2013 roku jest rozwijana za pomocą systemu agencyjnego.

– Agentami często zostają pracownicy marketów, co stanowi dla nich szansę na rozwój własnego biznesu w oparciu o umowę agencyjną. Prawie połowa wszystkich sklepów agencyjnych prowadzona jest przez byłych pracowników, dzięki czemu pozyskana przez nich wcześniej wiedza i doświadczenie przekładają się na wypracowane wspólnie sukcesy – wyjaśnia zarząd TXM.

Obecnie funkcjonuje 110 marketów prowadzony na zasadzie agentury, które stanowią blisko 40 proc. całej sieci.

Przypomnijmy, w rozwój sieci TXM aktywnie angażują się przedstawiciele funduszu Concordia, który w listopadzie 2014 roku nabył pakiet akcji spółki zależnej zarządzającej sklepami dyskontowymi TXM. Zgodnie z planami sieć będzie rozwijana zarówno w kraju jak i za granicą w szczególności na rynku słowackim, czeskim i rumuńskim. W przyszłym roku w planach jest uruchomienie łącznie ok. 50 placówek.

Sieć TXM textilmarket została doceniona przez Jury i nominowana do nagrody SCF Retailer of the Year 2015 w kategorii Discount.