CH Riviera w Gdyni
CH Riviera w Gdyni

CH Riviera w Gdyni

Gdyńska Riviera otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie very good, uzyskując najwyższe noty w kategoriach: efektywność energetyczna, ekologia oraz dostępność komunikacyjna.

– Otrzymanie przez Rivierę certyfikacji w brytyjskim systemie oceny budynków BREEAM świadczy o wysokich standardach o jakie dbamy podczas budowy naszych centrów oraz w trakcie zarządzania nimi. Standardy te stosujemy przy wszystkich naszych realizacjach – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate.

Riviera cieszy się ogromną popularnością wśród klientów oraz zainteresowaniem mieszkańców całej aglomeracji trójmiejskiej. Centrum zostało zakwalifikowane do finału europejskiej nagrody Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych (ICSC) w kategorii „Przebudowa i/lub Rozbudowa Centrum Handlowego”.

Centrum Riviera w Gdyni działa od października 2013 roku. Powierzchnia najmu (GLA) Riviery wynosi 70 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajduje się 240 sklepów. Wśród najemców znajdują się marki m.in: Adidas, Apart, 4F, Big Star, C&A, CCC, Duka, Gatta, H&M, Inglot, Intersport, Guess, New Yorker, River Island, Rossmann, Hugo Boss, Swiss, SunLoox, Tommy Hilfiger, Yes, W.Kruk czy sklepy grup LPP i Inditex, Obiekt należy do Mayland Real Estate sp. z o. o. Aktualnie firma komercjalizuje Centrum Handlowe Serenada w Krakowie. Firma Mayland Real Estate zapowiedziała rozpoczęcie budowy CH Serenada w Krakowie jeszcze w tym roku. Centrum ma zostać oddane do użytku w 2016 roku. Jak ustaliła redakcja Retailnet komercjalizacja projektu wynosi obecnie 50 proc.

Centrum Handowe Riviera należące do portfolio Mayland RE w badaniu sprawdzającym jakość doświadczenia konsumenckiego w wybranych centrach handlowych w Polsce uzyskało 91 pkt na 100 możliwych w badaniu Sana przeprowadzonym na zlecenie wydawcy Retailnet.pl i magazynu Shopping Center Poland.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem i zarządcą obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1995 r. jako spółka Grupy Casino. W ciągu ostatnich pięciu lat Mayland oddał do użytku cztery nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku oraz Rivierę w Gdyni. Spółka realizuje nowe projekty na terenie całej Polski.