Rainbow Tours
Rainbow Tours

Sieć biur podróży Rainbow Tours planuje pozyskanie nowych lokalizacji w centrach handlowych. Firma prowadzi projekty rozwoju sieci biur własnych i franczyzowych.

– Aktualnie mamy 81 własnych biur podróży z czego 28 działa w centrach handlowych. Ponadto prowadzimy ekspansję w oparciu o system franczyzowy i obecnie działa 30 biur franczyzowych z czego 3 w centrach handlowych – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Stanisław Franiak, dyrektor sieci sprzedaży Rainbow Tours.

W strategii rozwoju sieci sprzedaży Rainbow Tours coraz większą rolę odgrywają biura franczyzowe. Spółka traktuje franczyzę jako kluczowy projekt mający zoptymalizować sprzedaż produktów w najbliższych kilku latach.

– Optymalna powierzchnia salonu dla Rainbow Tours, uwzględniająca specyfikę branży to przedział 40-45 mkw. i taka jest w przybliżeniu średnia dla naszych biur. Projekty rozwoju sieci biur własnych i franczyzowych prowadzimy równolegle. Nasze najbliższe plany to otwarcie nowych biur w Krakowie w Galerii Kazimierz, Rzeszowie w CH Millenium Hall, Radomiu – Galeria Słoneczna, Szczecinie – CH Galaxy, Lublinie – CH Tarasy Zamkowe oraz w Łodzi w CH Sukcesja – zapowiada Stanisław Franiak.

Firma Rainbow Tours jest obecna na rynku tour operatorów od 1990 roku. Od 9 października 2007 jest spółką notowaną na GPW. Przychody ze sprzedaży wygenerowane przez spółkę w okresie trzech kwartałów 2014 roku wyniosły prawie 804 mln złotych.