Restauracja Olimp, Grupa Gastromall
Restauracja Olimp, Grupa Gastromall

Grupa Gastromall właściciel m.in. sieci Restauracji Olimp serwujących jedzenie na wagę planuje otwieranie nowych lokali w największych miastach w Polsce. Już teraz Grupa zabezpieczyła ponad 10 nowych lokalizacji na terenie całego kraju.

– Rok 2014 możemy podsumować z 30 nowymi restauracjami. Otworzyliśmy 18 punktów własnych i 12 franczyzowych. Ostatnio ruszyła restauracja w CH Poznań Plaza, a na połowę grudnia przewidziane jest otwarcie kolejnej restauracji w Krakowie. W planach na 2015 jest ekspansja w takich miastach jak Wrocław, Łódź, Warszawa, Tarnów czy Lublin. Warto podkreślić także, że część z istniejących lokali przejdzie modernizację – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Izabela Domaradzka koordynator projektów Grupy Gastromall.

Jak dowiedział się Retailnet, spółka Gastromall podpisała już umowy najmu m.in. z CH Serenada w Krakowie, CH-R Sukcesja w Łodzi, Ikea Lublin, Goplana Leszno, Centrum Posnania Poznań, Brama Mazur Ełk, Tarasy Zamkowe Lublin, PH Bielany Wrocław.

Grupa Gastromall pozytywnie ocenia swoje działania w 2014 roku i dostęp do nowoczesnej powierzchni handlowej w kraju. – Olimp jest konceptem bardzo elastycznym, potrafimy ulokować się na powierzchni mniejszej niż 100 mkw. choć idealna powierzchnia dla nas to ok. 200 mkw. Ten rok obfitował w otwarcia ( co miesiąc nowa restauracja), ale także wzmocniliśmy współpracę pomiędzy centralą a franczyzobiorcami i mocno pracowaliśmy nad nowym wizerunkiem marki. Ważnym działanie było także uspójnienie komunikacji wizualnej, audyty jakości, szkolenia i warsztaty dla kucharzy oraz wzmocnienie współpracy z dostawcami i wdrożenie rozszerzonego projektu Kart Klienta (program lojalnościowy). Dla całej Grupy był to czas nowych inwestycji, debiut konceptu Companeros i rozbudowa wewnętrznej struktury organizacyjnej – wymienia Izabela Domaradzka.

Przypomnijmy, Restauracje Olimp to sieć serwująca posiłki w samoobsługowym systemie sprzedaży na wagę. Punkty sieci znajdują się w 6 województwach w całej Polsce. Marka Olimp została nominowana do nagrody SCF 2015 Retailers’ Awards w kategorii Restaurant & Fast Food Retailer of the Year 2015.