Projekt Vis a Vis
Projekt Vis a Vis

Grupa Capital Park, inwestor i deweloper specjalizujący się w wyszukiwaniu oraz budowaniu wartości nieruchomości, podpisała umowę na zakup dwóch obiektów handlowych typu convenience zlokalizowanych na warszawskim Ursynowie. Wiodącym najemcą każdego z nich będzie sieć supermarketów Piotr i Paweł.

Transakcja stanowi przykład jednoczesnego nabycia nieruchomości oraz podpisania kluczowej umowy najmu. Oba obiekty wejdą w przyszłości w skład nowego funduszu dywidendowego tworzonego przez Grupę Capital Park na podobieństwo zarządzanego przez Capital Park funduszu Real Estate Income Assets FIZ AN.

Pierwszy z obiektów będący przedmiotem transakcji zlokalizowany jest w sercu warszawskiego Ursynowa, na parterze budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ulic Belgradzkiej i Rosoła. W największym z 9 nabywanych lokali, otwarty zostanie supermarket Piotr i Paweł o powierzchni ok. 2200 mkw. Druga nieruchomość, to parter handlowy w budynku biurowym przy ulicy Pileckiego, w którym ok. 1000 mkw. również zajmie znana sieć spożywcza wywodząca się
z Poznania. Łączna powierzchnia najmu w obu nieruchomościach to ok. 4500 mkw. GLA. Umowy z kluczowym najemcą podpisano na okres 10 lat.

Oba obiekty są w chwili obecnej w fazie budowy. Planowany termin oddania do użytku nieruchomości przy ulicy Pileckiego to druga połowa 2015 r. Obiekt przy Belgradzkiej natomiast zostanie otwarty w drugiej połowie 2016 r.

Dodatkowymi atutami obu obiektów są przestronne parkingi pozwalające okolicznym mieszkańcom na dokonywanie szybkich i łatwych zakupów w drodze do domu oraz bliska odległość od przystanków komunikacji miejskiej.

– Równoległe przeprowadzenie transakcji kupna oraz podpisanie umowy z wiodącym najemcą są przykładem działania Capital Park polegającego na nabywaniu nieruchomości ze znacznym potencjałem oraz budowaniu ich wartości – mówi Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Capital Park. – To kolejna, po niedawnym kupnie nieruchomości handlowej w Toruniu, nasza inwestycja w obiekty nieprzekraczające 5 tys. mkw. GLA, będąca odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku.

Nowe nieruchomości handlowe wzbogacą portfolio Capital Park powiększając jednocześnie generowane przez Grupę przychody z najmu. Zgodnie z jej strategią, obiekty te w przyszłości wejdą w skład nowego funduszu dywidendowego tworzonego przez Grupę Capital Park na podobieństwo zarządzanego przez Capital Park funduszu Real Estate Income Assets FIZ AN, oferującego cykliczne wypłaty dochodów uzyskiwanych z komercyjnego wynajmu.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor). Głównym przedmiotem działalności Grupy jest nabywanie nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości, np. poprzez zmianę warunków zagospodarowania przestrzennego lub uzyskanie pozwolenia na budowę, budowę nowych lub przebudowę istniejących obiektów, lub poprawę zarządzania istniejącymi budynkami.