Zara
Zara

Jak poinformowała grupa odzieżowa Inditex sprzedaż firmy w okresie dziewięciu miesięcy do 31 października wzrosła o 10,5 proc. niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto w tym okresie wyniósł 1,7 mld euro.

Grupa stworzyła w tym czasie 8,5 tys. nowych miejsc pracy, z czego 1,5 tys. w samej Hiszpanii. Tym samym łączna liczba zatrudnianych ludzi przez spółkę wynosi 133,4 tys. osób.

Firma otworzyła też łącznie 230 nowych sklepów swoich wszystkich marek. W związku z tym ich liczba wzrosła do 6570. Na tę chwilę Inditex obecny jest w 88 krajach.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 roku, od 1 lutego do 31 października przychody Inditex były wyższe o 7 proc. i wyniosły 12,7 mld euro. Jak informuje firma wzrost sprzedaży like-for -like w okresie był bardzo silny.

Firma pochwaliła się też wciąż rosnącą sprzedażą. W sklepach internetowych sprzedaż wzrosła o 14 proc. w walutach lokalnych w okresie od 1 listopada do 8 grudnia 2014 .

Jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących polskiego rynku było zaprezentowanie w czerwcu 2014 roku flagowego sklepu Zara w Krakowie. Powierzchnia sprzedażowa nowego salonu wyniosła 1,5 tys. mkw. Kolekcje Woman, Man i Kids zostały rozmieszczone na pięciu piętrach. Nowy salon znajduje się w centrum miasta, w kamienicy przy Rynku Głównym, w pobliżu głównych ulic handlowych Krakowa.

Inditex to największa sieć odzieżowa w Europie. Do grupy należą marki: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz Uterqüe.