Salon Solar
Salon Solar

Zarząd Solar Company SA poinformował w ostatnim raporcie, że skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w listopadzie 2014 roku wyniosły 10,3 mln zł, w tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company SA, w tym w outletach) 9,4 mln zł.

Firma zanotowała więc spadek w zestawieniu tego samego okresu rok do roku. Dla porównania skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w listopadzie 2013 roku wyniosły 11,5 mln zł, w tym salony własne wypracowały 10,2 mln zł.

W trzecim kwartale 2014 roku Grupa Kapitałowa Solar Company zanotowała niewielki 2,6 proc. spadek przychodów w porównaniu do analogicznego kwartału 2013 roku. W okresie udało się utrzymać stałą wartość kosztów stałych i znacznie obniżyć wartość sprzedanych towarów (spadek o 13 proc. w związku z charakterystyką kolekcji wiosna/lato).

Obecnie odzież i akcesoria Solar sprzedajemy w 79 sklepach własnych (w tym w 11 outletach), 20 sklepach franczyzowych (w tym w 8 zagranicznych) oraz w 134 sklepach partnerskich (w tym w 38 zagranicznych). Jak informowaliśmy kilka tygodni temu z przyczyn obiektywnych nastąpiło przesunięcie terminu otwarcia przez spółkę dwóch nowych sklepów na terenie Niemiec.

Solar działa na rynku od 1989 roku. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych.