Dekoracje okienne, Shutterstock
Dekoracje okienne, Shutterstock

Sieć sklepów Eurofirany oferująca m.in. dekoracje i artykuły do wyposażenia wnętrz aktualnie posiada ponad 60 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Spółka rozwija sieć otwierając sklepy własne, franczyzowe, partnerskie i patronackie.

Ekspansja sieci jest prowadzona w miastach mających powyżej 50 tys. mieszkańców. Spółka poszukuje lokali o powierzchni od 170 do 500 mkw. w centrach i galeriach handlowych.

Jak ustaliła redakcja Retailnet aktualnie spółka poszukuje nowych punktów handlowych w takich miastach jak Białystok, Jelenia Góra, Piła, Olsztyn, Legnica, Zamość, Zielona Góra, Gdańsk, Suwałki, Włocławek i Zamość.

Eurofirany rozpoczęły budowę sieci w oparciu o system franczyzowy w październiku 2000 roku. Obecnie działa 50 sklepów franczyzowych i patronackich oraz 11 salonów własnych. Z czego około 30 jest zlokalizowana w centrach i galeriach bądź parkach handlowych. Sieć jest rozwijana także za granicą. Spółka prowadzi po 3 sklepy w Czechach i na Słowacji.

Przypomnijmy, spółka Eurofirany z siedzibą w Żywcu działa na polskim rynku od 1991 roku. Jest największym importerem firan i zasłon w Polsce. Importuje z ponad 650 fabryk z całego świata i prowadzi stałą współpracę z ponad 3 tys. sklepów w kraju i za granicą.