Sklep sieci Pepco
Sklep sieci Pepco

Grudzień okazał się najbardziej pracowitym miesiącem w roku dla sieci Pepco. Jak ustaliła redakcja Retailnet tylko w tym miesiącu firma oferująca asortyment dyskontowy otworzy łącznie 30 nowych sklepów. 19 z nich zostanie otwartych w Polsce, 10 w Czechach i jeden na Słowacji.

Nowe sklepy sieci znajdą się zarówno w lokalizacjach ulicznych, jak i w centrach handlowych. 9 z 19 nowych placówek zostanie zlokalizowanych w obiektach handlowych na terenie całego kraju.

W grudniu Pepco zostanie otwarte m.in. w centrach handlowych w Warszawie, Bełchatowie, Wałbrzychu, Łodzi (2 sklepy), Białogardzie, Bydgoszczy, Dębicy i Kościerzynie.

Dla przypomnienia tylko w samym listopadzie firma Pepco otworzyła 15 nowych punktów sprzedaży w Polsce i za granicą.

Na tę chwilę w Polsce działa 545 salonów sieci Pepco. Na Słowacji sieć liczy 35 sklepów. Z kolei Czechach jest ich obecnie 28.

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec października 2014 roku spółka Pepco Poland, która zarządza siecią dysponowała 524 salonami w całej Polsce. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Sieć Pepco została nominowana do nagrody SCF Discount Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.