Supermarket Intermarch, Grupa Muszkieterów
Supermarket Intermarche, Grupa Muszkieterów

Od początku grudnia br. sieć Intermarché powiększyła się o cztery nowe placówki handlowe. 4 grudnia otwarte zostały sklepy w Grójcu i Grajewie, 6 grudnia do dyspozycji klientów oddano placówkę w Łodzi, a 11 grudnia oficjalne otwarty został supermarket sieci w Szczecinie. Grupa Muszkieterów obecnie posiada 217 supermarketów Intermarché.

Otwierając nowe placówki i dynamicznie rozwijając sieć punktów sprzedaży w różnych częściach Polski, Grupa Muszkieterów realizuje założenia zawarte w ogłoszonej w tym roku strategii „Polska CAP 2020”. Do końca dekady Muszkieterowie planują otworzyć w Polsce blisko 500 nowych supermarketów. Zgodnie ze strategią, do 2020 roku zatrudnienie w ramach Grupy ma wzrosnąć do prawie 33 tys. osób, w tym 25 tys. osób zatrudnionych będzie w ramach sieci Intermarché, a ponad 7 tys. przez sieć Bricomarché.

– Dynamiczny rozwój Grupy Muszkieterów w Polsce potwierdza słuszność obranej przez nas strategii, a uruchamianie kolejnych placówek w różnych częściach kraju świadczy o potencjale tkwiącym w rynku. Jesteśmy zadowoleni, że nasze sklepy cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów, że możemy otwierać nawet kilka placówek w jednym mieście. Pragniemy być jak najbliżej lokalnych społeczności – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Większość supermarketów wchodzących w skład Grupy Muszkieterów zlokalizowanych jest w zachodniej oraz południowej części Polski. Stale jednak rośnie liczba sklepów, które otwierane są w województwach Polski wschodniej i centralnej. Niedawno otwarty sklep w Grajewie był pierwszym obiektem Grupy w województwie podlaskim, a sklep w Grójcu 6. punktem sprzedaży na Mazowszu. Nowy sklep Intermarché w Szczecinie, który rozpoczął działalność 11 grudnia jest drugim supermarketem Intermarché w mieście. Jednocześnie jest to 25. placówka tej sieci w województwie zachodniopomorskim. W Łodzi Intermarché posiada trzy placówki.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 217 supermarketów Intermarché i 105 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie prawie 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii. W 2013 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 4,89 mld złotych. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie niemal 40 mld euro.