Butik Lidia Kalita

Butik Lidia Kalita

W katowickim centrum handlowym otwarto najnowszy butik polskiej projektantki mody Lidii Kality. Jest to już 5 lokalizacja stacjonarna, która ruszyła w bieżącym roku. Na około 60 mkw. katowickiego butiku klientki znajdą najnowsze projekty Kality, w tym sukienki koktajlowe, modele do biura, t-shirty, obuwie, torby, a także autorską biżuterię.

Jak już informowaliśmy, projektantka w listopadzie otworzyła salon w poznańskim Starym Browarze. W tym przypadku lokal również zajął powierzchnię 60 mkw. Kalita jest najbardziej aktywną projektantką na rynku centrów handlowych. Wszystkie jej butiki znajdują się w najbardziej prestiżowych obiektach.

W lutym bieżącego roku w Domu Mody Klif w Warszawie otwarto pierwszy salon projektantki. Butik w galerii zajął powierzchnię ponad 40 mkw. Kalita posiada dwa butiki w Warszawie i po jednym w Poznaniu, Gdyni i Katowicach.

Założeniem marki jest stworzenie 24 butików firmowych mierzących ok. 50–70 mkw. w ciągu 3 lat w renomowanych centrach handlowych w całym kraju. Butiki Kality mają nowoczesny, minimalistyczny wystrój.

Projektantka zainteresowana jest największymi miastami naszego kraju. Kolejne sklepy zostaną otwarte m.in. w Krakowie czy Wrocławiu.

Lidia Kalita od listopada 2013 r. tworzy markę Lidia Kalita Designer Shops. W latach 1993-2013 – współzałożycielka, projektantka i dyrektor kreatywna jednej z najbardziej ekskluzywnych polskich marek modowych Simple Creative Products. W każdym sezonie dla autorskiego brandu projektuje ponad 350 modeli.

Marka Lidia Kalita nominowana jest w kategorii SCF Women’s Retailer of the Year 2015. Więcej informacji o zimowej edycji SCF 2015 można znaleźć TUTAJ.

Butik Lidia Kalita