Salon sieci Zara
Salon sieci Zara

Grupa odzieżowa Inditex wciąż rozwija sieć swojej flagowej sieci Zara na terenie Polski. W tym roku spółka łącznie otworzyła 3 salony marki. Dzięki tym otwarciom spółka może pochwalić się łączną liczbą 47 sklepów Zara w naszym kraju.

W 2014 roku nowe salony Zara zostały otwarte w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie i Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Inditex zdecydował się także na otwarcie w Polsce swojego flagowego salonu marki w lokalizacji ulicznej. Znalazł się on w centrum Krakowa.

Salon został otwarty w czerwcu. Powierzchnia sprzedażowa sklepu wynosi 1,5 tys. metrów kwadratowych. Kolekcje Woman, Man i Kids zostały rozmieszczone na pięciu piętrach. Sklep znajduje się w sercu miasta, w kamienicy przy Rynku Głównym, w pobliżu głównych ulic handlowych Krakowa.

Polski rynek jest dla Grupy Inditex jednym z najważniejszych w Europie. Firma pojawiła się w Polsce po raz pierwszy w 1999 roku, kiedy to został otwarty pierwszy sklep Zara we Wrocławiu. Obecnie marka posiada 47 sklepów w kluczowych lokalizacjach największych i średnich miast w kraju.

Inditex posiada w Polsce aktualnie ponad 250 sklepów marek Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho oraz Zara Home.

Inditex prowadzi w Polsce także sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem oficjalnych sklepów online swoich marek. Łącznie na świecie działa ponad 2050 salonów flagowej sieci Inditex –Zara.