Lokal Choice
Lokal Choice

MJM Group, spółka odpowiedzialna za ekspansję 6 marek gastronomicznych, aktualnie posiada 25 restauracji. W planach są kolejne zlokalizowane w centrach handlowych. Rozwój sieci będzie realizowany przez otwieranie placówek własnych jak i franczyzowych.

MJM Group skupia sześć brandów restauracyjnych: Broaster Chicken, Efez, Road, Choice, Yogo by Choice i Benvenuti in Italia. Aktualnie spółka posiada łącznie 25 restauracji, w których zatrudnionych jest ponad 300 osób. Lokale MJM Group usytuowane są na terenie galerii handlowych w dużych i średnich miastach Polski (Zamość, Świdnica, Kalisz, Legnica, Oleśnica, Kłodzko, Chojnice, Piła, Jelenia Góra, Wrocław).

– Większość marek działających pod szyldem MJM Group to koncepty własne, oparte na latach doświadczeń na rynku gastronomicznym. Wiemy, jak stworzyć dobry koncept i zyskać uznanie ze strony klientów. W większości przypadków lokale grupy MJM działają w galeriach handlowych, należących do różnych deweloperów. To świetnie wpisuje się w rozwój naszych marek. W średnich miastach nie ma tak dużego nasycenia lokali gastronomicznych, a galerie handlowe pełnia rolę nie tylko miejsc zakupów, ale także centrów kulturalno-rozrywkowych. Klienci galerii w średnich miastach oprócz zakupów spędzają czas w galeriach i spotykają się ze znajomymi. To daje nam naturalne możliwości spełnienia ich potrzeb. Wysoki poziom komercjalizacji centrów oraz szeroki mix najemców daje gwarancję o powodzeniu inwestycji, a co za tym idzie wysokich wynikach odwiedzalności tych centrów. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko związane z nietrafionym ulokowaniem naszych restauracji – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Małgorzata Mroczka, prezes MJM Group SA.

Restauracja Road
Restauracja Road

W 2014 roku MJM otworzył 6 nowych punktów, m.in. lokal Broaster Chicken w Oleśnicy oraz Benvenuti in Italia w Legnicy. W październiku spółka oddała do użytku restauracje Efez, Choice oraz Yogo by Choice, a także Benvenuti in Italia i Broaster Chicken w Pile.

– Intensyfikujemy prace nie tylko nad zwiększeniem liczby lokali w naszej sieci, ale też utrzymaniem wysokich standardów w już istniejących restauracjach. W niektórych przypadkach nasze restauracje zajmują cały food court. Dla dewelopera oznacza to łatwiejszą komercjalizację obiektu oraz zapewnienie nowej oferty na rynku lokalnym, dla MJM dobre warunki funkcjonowania lokali i dodatkowe wsparcie ze strony dewelopera. Na bieżąco analizujemy atrakcyjne lokalizacje, nie tylko w centrach handlowych – podkreśla Małgorzata Mroczka.

Rozwój marek MJM Group będzie realizowany przez otwieranie zarówno placówek własnych jak i franczyzowych.

– Zauważamy bardzo duże zainteresowanie naszymi markami ze strony partnerów, którzy chcieliby rozwijać się z nami na zasadzie franczyzy. Znamy potrzeby franczyzobiorców. Od ponad roku pracujemy nad programem franczyzowym dla kilku naszych marek. Chcemy mieć pewność, że rozwój w oparciu o system franczyzowy będzie gwarantował utrzymanie wpracowanych przez spółkę standardów i gwarantował najwyższą jakość. Dlatego skupiamy się na rozwoju własnej sieci, równolegle pracując nad programem franczyzowym. Zakładamy, że będzie to duże wzmocnienie planowanej przez nas ekspansji w przyszłości – dodaje Małgorzata Mroczka.

Restauracja Broaster Chicken
Lokal Broaster Chicken

Największą siecią pod względem ilości działających punktów jest marka Broaster Chicken. Na świecie funkcjonuje ponad 10 tys. punktów z logo Broaster Chicken. W Polsce aktualnie działa 8 lokali tej sieci.

Benvenuti in Italia to młoda marka – pierwsza restauracja została otwarta w legnickiej Galerii Piastów w maju 2014 r. Drugi lokal wystartował w październiku w centrum handlowym Vivo!Piła.

Choice to sieć lokali w których można kupić, lody i czekoladowe praliny. Aktualnie działa 7 punktów we wrocławskim Sky Tower, legnickiej Galerii Piastów, Galerii Świdnickiej, a także w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze i Bramie Pomorza w Lipienicach. Choice jest również obecny w Galerii Tęcza w Kaliszu, a od października także w centrum handlowym Vivo!Piła w Pile.

Efez to marka, która działa na rynku już 12 lat. Restauracje Efez to kuchnia Orientu w nowoczesnym, designerskim wnętrzu. Sieć tworzy obecnie 6 lokali.

Road American Restaurant to kuchnia amerykańska. Obecnie w Polsce działa jeden lokal we wrocławskim Sky Tower. Od stycznia 2014 r. Road prezentuje się w nowej odsłonie z większym salonem i rozbudowanym menu.

Yogo by Choice to nowatorski koncept gastronomiczny oferujący jogurty. Yogo by Choice obecnie można znaleźć we wrocławskim Sky Tower, Galerii Piastów w Legnicy oraz w centrum handlowym Vivo!Piła.