Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA
Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA

O planach rozwoju sieci sklepów Gino Rossi i Simple redakcja Retailnet.pl rozmawia z Tomaszem Malickim, prezesem zarządu Gino Rossi SA.

Czy spółce udało się zrealizować w 2014 roku zakładane plany pod względem rozwoju sieci Gino Rossi i Simple?

– Tak, nasze plany rozwoju sieci sprzedaży w tym roku realizujemy zgodnie z założeniami. Na koniec 2014 roku będzie 90 sklepów Gino Rossi w Polsce i za granicą, w tym 1 sklep na Słowacji, 3 sklepy w Czechach i 6 sklepów na Litwie i Łotwie. Salony sprzedaży w Polsce i w Niemczech są sklepami własnymi Gino Rossi, natomiast w pozostałych krajach są to sklepy działające na zasadzie franczyzy. Oprócz nowych otwarć w 2014 roku przeprowadziliśmy także remonty kilkunastu sklepów Gino Rossi i Simple. Sieć salonów Simple Creative Products będzie na koniec tego roku liczyła 56 sklepów, są to wyłącznie sklepy własne.

Ile planujecie w przyszłym roku otworzyć sklepów Gino Rossi i Simple zarówno w Polsce, jak i zagranicą?

– W sieci Gino Rossi w przyszłym roku chcemy otworzyć 4-5 sklepów w Polsce i ok. 5 za granicą (1-2 w krajach nadbałtyckich, 2 w Czechach, 1 na Słowacji). Planujemy też przeprowadzić około 5-6 remontów sklepów Gino Rossi. W 2015 roku będziemy chcieli otworzyć 7 sklepów Simple i powiększyć 3-4 istniejące sklepy.

Czy planujecie powiększać niektóre sklepy poszczególnych marek?

Tak, dotyczy to szczególnie sklepów Simple. W tym roku oferta odzieży Simple poszerzyła się o ubrania z linii biznesowej, a to wymaga zwiększenia powierzchni w salonach do ekspozycji poszerzonej kolekcji. Chcemy, by docelowo powierzchnia salonu Simple wynosiła średnio 120 mkw. wobec około 90 mkw. obecnie.

Na czym polega zmiana w funkcjonowaniu sklepów franczyzowych w krajach nadbałtyckich?

Sklepy przejdą na model zarządzania, w którym będziemy mieć pełną kontrolę nad zapasami, ale nie będzie naszej kasy fiskalnej.