Salon Intersport
Salon Intersport

Spółka Intersport Polska SA zawarła z firmą Centrum Łacina sp. z o.o. umowę najmu nowego lokalu dla sklepu sieci Intersport, który będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu

Umowa dotyczy najmu lokalu handlowego o powierzchni około 870 mkw., w którym prowadzona będzie sprzedaż i serwis artykułów sportowych pod szyldem Intersport. Według planów, nowopowstałe Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu będzie otwarte dla klientów w 2016 roku.

Umowa została zawarta na okres 5 lat od dnia otwarcia centrum handlowego, z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

Ponadto spółka Intersport Polska SA przedłużyła umowę najmu lokalu o powierzchni 901 mkw. w CH Manufaktura w Łodzi. Aneks do umowy został zawarty ze spółka Union Investment Real Estate GmbH. Umowa najmu lokalu została przedłużona do 18 maja 2021 roku na zbliżonych warunkach finansowych.

Łączne przychody netto ze sprzedaży spółki Intersport osiągnięte w listopadzie 2014 roku wyniosły 13,8 mln zł i były niższe o 18,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku (było: ponad 17 mln zł), głównie ze względu na brak aury zimowej. Wzrostów obrotów towarów całorocznych w listopadzie br. nie zrekompensował niskiej sprzedaży towarów zimowych, w związku z czym spółka odnotowała ujemną dynamikę globalnej wartości sprzedaży rok do roku.

Narastająco od stycznia do listopada 2014 roku spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 192,9 mln zł, czyli o 0,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku (było: 192,2 mln zł).

Sieć Intersport Polska posiada obecnie 36 salonów sportowych w 24 największych miastach Polski.