18 grudnia br. podpisany został akt notarialny zakupu działki o powierzchni 0,6 ha przy ul. Towarowej 20. Obecnie zlokalizowana jest na niej stacja paliw sieci Statoil. Zakup tej nieruchomości to dla Griffin Real Estate ostatni element realizowanego przez inwestora projektu „Towarowa”.

Projekt ten rozpoczęło przejęcie w grudniu 2013 roku terenu przy ul. Towarowej 22, na którym znajduje się centrum handlowe. W kolejnych miesiącach – lipcu i grudniu br. Griffin skupował działki w rejonie ulic Miedzianej i Pańskiej, graniczące z terenem centrum handlowego. Zakup działki, na której znajduje się stacja Statoil pozwala funduszom zarządzanym przez Griffin Real Estate kontrolować połączony w całość teren o łącznej powierzchni około 6,2 ha.

– Udało nam się zrealizować plan i skupić w naszych rękach największą możliwą do komercyjnego wykorzystania przestrzeń w biznesowym centrum stolicy. Znaczenie Woli na biznesowej mapie miasta systematycznie rośnie. Widząc ten potencjał zdecydowaliśmy się na inwestycje w tym rejonie. Po roku skomplikowanych akwizycji z satysfakcją finalizujemy projekt – mówi Piotr Fijołek, Partner w Griffin Real Estate.

Inwestor na razie nie ujawnia planów dotyczących zagospodarowania przejętych nieruchomości. Zapewnia natomiast, że do 2017 roku będzie funkcjonowało centrum handlowe przy ul. Towarowej 22. Natomiast stacja Statoil zlokalizowana przy Towarowej 20 będzie funkcjonowała co najmniej do końca 2016 roku.

Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarzadzania funduszami inwestującymi w sektor nieruchomości. Od początku istnienia inwestuje w nie także swój własny kapitał. W marcu 2013 roku Griffin pozyskał inwestora strategicznego – Oaktree Capital Management, z którym współpracuje od 2010 roku. Oaktree jest funduszem hedgingowym wywodzącym się̨ z USA. Posiada biura na całym świecie, zatrudnia ponad 650 osób oraz zarządza środkami w wysokości prawie 90 miliardów dolarów.

W portfolio grupy Griffin znajduje się̨ obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.