Perfumeria Douglas
Perfumeria Douglas

Jak ustaliła redakcja Retailnet, firma Douglas otworzyła w 2014 roku 6 nowych perfumerii. Salony sprzedaży znalazły się w Centrum Handlowym Atrium Felicity (320 mkw.), Galerii Amber w Kaliszu (240 mkw.), Galerii Warmińskiej w Olsztynie (270 mkw.), a także w CH Trzy Korony w Nowym Sączu (276 mkw.). W centrach handlowych w Elblągu i Siedlcach otwarto pierwsze perfumerie Douglas w tych miastach. Zajęły one w obiektach handlowych odpowiednio 245 mkw. i 200 mkw.

Jak już informowaliśmy, firma otworzyła też w nowej aranżacji perfumerię w Warszawskim CH Wola Park. Na powierzchni 360 mkw. powstał nowy koncept, który w nowoczesny sposób łączy prezentacje marek z częścią usługową i najnowsza technologią.

– W 2015 roku planujemy otworzyć kilka kolejnych perfumerii i przebudować zgodnie z najnowszymi trendami kilka istniejących sklepów. W perfumeriach o największym potencjale planujemy wprowadzenie rozwiązań typu House of Beauty. Pod koniec listopada w takim koncepcie otwarto naszą perfumerię w Wola Park. Znajduje się w niej np. marka MAC w systemie Shop in Shop – mówi w rozmowie z Retailnet Agnieszka Mosurek-Zava, prezes Douglas Polska i dyrektor regionalny na Polskę, Czechy, Litwę i Łotwę.

– Naszą strategią jest tworzenie najlepszych doświadczeń zakupowych tzw. Customer experience, gdyż to właśnie pociąga Polaków najbardziej. Dlatego w 2015 roku konsekwentnie rozwijać będziemy nasz 5 gwiazdkowy serwis i powiększać portfolio najciekawszych marek. Obok bogatej oferty kosmetycznej, Douglas umożliwia skorzystanie z usług takich jak manicure i makijaż, czy indywidualne konsultacje pielęgnacyjne. Wprowadzamy też innowacyjne rozwiązania, np. Douglas Color Expert. Dzięki specjalnemu urządzeniu i cyfrowej analizie kolorystycznej skóry dobieramy idealny podkład dopasowany do rodzaju i odcienia skóry – dodaje.

Douglas posiada obecnie 113 sklepów zlokalizowanych w najlepszych centrach handlowych i przy prestiżowych ulicach.