Philips Lighting

Philips Lighting

Philips od lat jest światowym liderem technologii oświetleniowej. Ogromny zasób zgromadzonej wiedzy i doświadczenia pomaga firmie w pełni rozumieć w jakim stopniu i w jaki sposób światło może poprawić warunki życia ludzi. Oświetleniowa rewolucja LED, którą Philips zapoczątkował i konsekwentnie realizuje może być źródłem zmian, których do niedawna nie byliśmy sobie w stanie wyobrazić.

Technologia LED, daje całkowicie nowe możliwości pełnej kontroli intensywności światła, jego dystrybucji, barwy lub odcienia bieli, ale także współpracy źródeł światła i opraw oświetleniowych LED z różnymi czujnikami, urządzeniami, układami i instalacjami technicznymi. Diody świecące LED są prawdziwą oświetleniową rewolucją, dającą wolność kreacji. W przeszłości projektanci tworzyli oprawę wokół źródła, aktualnie rozwój technologii jest tak zaawansowany, że to źródło LED dopasowuje się do wymyślonej przez projektantów formy. To tworzy całkiem nowe możliwości i pozwala spojrzeć w nowatorski sposób na rolę światła i oświetlenia w naszym życiu.

Kolejna odsłona rewolucji LED, która już się rozpoczęła, ma postać organicznych diod
świecących OLED. Philips stworzył najjaśniejsze z dostępnych na rynku paneli w tej technologii. Panele OLED mogą służyć do budowy indywidualnych opraw oświetleniowych, ale także można z nich tworzyć całe sufity, ściany świetlne, ale nie tylko.

Rozwiązania Philips zmieniają podejście rynku do spraw oświetleniowych, firma rozpowszechnia technologię wśród konsumentów, inwestorów. Zwraca uwagę na normy i korzyści jakie oświetlenie powinno spełniać. Technologia LED pozwala na wytwarzanie światła o bardzo wysokiej jakości przy wyjątkowo niskim zużyciu energii elektrycznej, a więc bardzo niskich kosztach. Przez połączenie urządzeń oświetleniowych LED z czujnikami, elektronicznymi systemami kontroli i sterowania, systemami informatycznymi budynków lub siecią internetową i odpowiednimi aplikacjami, użytkownicy uzyskują niewiarygodne możliwości dostosowania oświetlenia do swoich potrzeb, a zarządcy osiągają równocześnie korzyści biznesowe polegające m.in. na oszczędnościach energii elektrycznej i jej kosztów w wysokości do 80 proc. w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia. Wartość obiektów wyposażonych w takie instalacje jest naturalnie wyższa niż obiektów tradycyjnych.

Wagę przejścia od oświetlenia tradycyjnego do oświetlenia LED można porównać z nie tak dawną zmianą, która zaszła w sposobie użytkowania internetu. Polegała ona na odejściu od analogowych połączeń telefonicznych z Internetem na rzecz różnorodnych szerokopasmowych usług internetowych. Philips jest pionierem tych rewolucyjnych zmian dostarczając światowej klasy rozwiązania oświetleniowe w całym obszarze zastosowań, od oświetlenia domowego, przez oświetlenie obiektów biznesowych aż do światła dla całych obszarów miejskich. W firmie Philips zwraca się ogromną uwagę na poprawę jakości życia ludzi wprowadzając rozwiązania, które nie tylko są energooszczędne ale również pamiętają o użytkowniku, spełniają jego wymagania. Technologia LED umożliwia personifikację oświetlenia pozwala ludziom wpływać na miejsca w których przebywają dzięki pełnej kontroli zainstalowanych tam urządzeń. Każdy z pracowników może mieć też osobistą kontrolę nad oświetleniem swojego stanowiska pracy za pomocą prywatnego smartfona. To pozwoli mu na pewien zakres dostosowania oświetlenia do jego indywidualnych zadań i preferencji, nawet w biurze o otwartej powierzchni. Oprawy oświetleniowe wyposażone w czujniki obecności i bezprzewodowe urządzenia odbiorczo-nadawcze pozwalają na zapewnienie usług opartych na lokalizacji, np. na znajdowanie drogi w budynku lub przekazywanie za pomocą aplikacji na smartfona informacji o najbliższej wolnej sali konferencyjnej. Dzięki czujnikom zainstalowanym w oprawach oświetleniowych LED wchodzących w skład zintegrowanego systemu oświetlenia Philips i podłączonym do informatycznej sieci budynku jego zarządca uzyska dane o stopniu wykorzystania pomieszczeń. Takie dane mogą być wykorzystane np. do podwyższenia efektywności energetycznej obiektu. Kolejną innowacją, jest wprowadzany na rynek Philips i Ecophone sufit akustyczny, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm. Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White dysponuje programowalnymi elementami, które sterują jasnością i ciepłotą barwy oświetlenia biurowego w czasie godzin pracy. Pozwala to pracownikom utrzymać odpowiedni poziom energii i ograniczyć jej utratę spowodowaną spędzaniem dużej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach.

Z perspektywy właścicieli obiektów korzyści płynące z zastosowania zintegrowanego systemu oświetleniowego Philips wykraczają daleko poza ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Inteligentny system oświetleniowy wyposażony w zaawansowane funkcje takie jak lokalizacja wewnątrz budynków (IPS) oferuje niespotykany dotąd poziom komfortu, personalizacji i bezpieczeństwa, co podnosi ogólną wartość obiektu i jego atrakcyjność dla najemców. Spełniające obowiązujące normy oprawy oświetleniowe zasilane w technologii PoE pozwalają znacząco obniżyć koszt montażu instalacji oświetleniowej. Możliwość jednoczesnego poboru prądu i danych za pośrednictwem sieci Ethernet eliminuje konieczność wykonania kosztownej instalacji elektrycznej, co redukuje koszty montażu nawet do 50 proc.

Najnowsze, innowacyjne rozwiązania oświetleniowe Philips wyróżniają się nie tylko jakością i energooszczędnością. Są one wynikiem głębokiego zrozumienia w jaki sposób światło może w pozytywny sposób oddziaływać fizycznie i emocjonalnie na ludzi. Philips rozumie możliwość oddziaływania światłem w celu relaksacji i odpoczynku lub przeciwnie dla pobudzenia i zwiększenia wydajności. Przyszłość należy więc do cyfrowych urządzeń i systemów oświetleniowych ze źródłami światła LED i OLED współpracujących z sieciami informatycznymi.