Salon Stradivarius

Stradivarius jest najsilniej reprezentowaną w Polsce marką z portfolio hiszpańskiej grupy odzieżowej Inditex. Obecnie w całym kraju działają 73 salony tego brandu. Wszystkie znajdują się centrach handlowych. Marka dostępna jest nie tylko w największych, ale także średnich miastach.

Jak ustaliła redakcja Retailnet w ciągu całego 2014 roku w naszym kraju otwarto 3 salony tej sieci. Sklepy Stradivarius znalazły się w Centrum Handlowym Atrium Felicity, Galerii Warmińskiej w Olsztynie oraz Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała.

Marka Stradivarius powstała w 1994 roku. W 1999 roku została nabyta przez Grupę Inditex, której spodobała się droga rozwoju tej młodej marki. Obecnie Stradivarius prowadzi prawie 900 sklepów na całym świecie. Firma prowadzi w Polsce także sprzedaż swojej damskiej odzieży i dodatków za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego.

Oprócz sieci Stradivarius Inditex w swoim portfolio posiada także marki: Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Zara Home oraz nieobecną w Polsce sieć Uterqüe. Firma aktywnie rozwija w Polsce sprzedaż produktów swoich marek drogą internetową.

Właścicielem grupy Inditex jest Amancio Ortega. Jest on najbogatszym Europejczykiem i trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na ok. 57 mld dolarów.