Sklep Martes Sport

Sklep Martes Sport

Jak ustaliła redakcja Retailnet na koniec roku 2014 pod szyldem Martes Sport działać będzie 107 sklepów. W samym grudniu firma otworzy łącznie 8 salonów wszystkich swoich marek.

– Strategia rozwoju na dalsze dwa lata, to otwieranie rocznie nie mniej niż 50 regularnych sklepów Martes Sport, tak aby w IV kwartale 2016 roku, ich liczba przekroczyła 200. Znacząca część z planowanych projektów jest już potwierdzona umowami najmu – mówi dla Retailnet Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

– W przeciwieństwie do ubiegłych lat, okresem wytężonej pracy, będzie już pierwszy kwartał nowego roku. Tylko w tym okresie otworzymy 13 nowych placówek detalicznych. Będą to m.in. sklepy w: Galerii Zamek w Lublinie o pow. 750 mkw., Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim o pow. 500 mkw., Galerii Szperk w Gdyni o pow. 550 mkw. czy też Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Firma w ostatnich miesiącach przeprowadziła wiele działań przygotowujących do tak dynamicznej ekspansji.

– Na przełomie ostatniego roku podjęliśmy w spółce szereg kroków w celu przygotowania się do tak dynamicznego rozwoju. Rozbudowaliśmy nasz dział budowlany, kończymy budowę nowego centrum logistycznego, powiększyliśmy zespół zajmujący się najmem. Cały czas monitorowane są również rynki krajów sąsiednich w poszukiwaniu nowych możliwości ekspansji. Decyzje w tej sprawie zapadną już wkrótce – dodaje.

Martes Sport sp. z o.o. działa od 1997 roku. Jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami sportowymi. Od 2005 roku otwiera salony o powierzchni 300-1200 mkw. Firma jest dystrybutorem i producentem takich marek jak: Hi-Tec, Arena, Iguana, Magnum, Colmar, Martes, Elbrus, Ice Peak. Jest też dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację akcesoriów firmy Nike.

W sklepach Martes Sport oprócz wyżej wymienionych marek znajdują się ponadto produkty m.in. firm: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Ecco, Merrel, Kross, Merida, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Uvex, Viking, Spokey, Roxy czy Quicksilver.