Salon Empik
Salon Empik na dworcu

Na dworcu Wrocław Główny podróżni mogą skorzystać już z oferty salonu Empik Express. To kolejny najemca, który otworzył się na tym dworcu w ostatnim czasie.

Salon Empik to piąty po kawiarni Starbucks, restauracjach KFC i McDonald’s oraz barze Tradycja lokal otwarty w tym roku na wrocławskim dworcu.

– Obecnie wynajęliśmy już 90,2 proc. powierzchni komercyjnej na parterze dworca Wrocław Główny. W ostatnim czasie do najemców dołączył znany operator spożywczy, który zajmie parter ryzalitu zachodniego oraz sieć restauracji, która będzie się mieściła w lokalu dwupoziomowym w ryzalicie wschodnim – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor departamentu komercjalizacji nieruchomości w PKP SA.

W szerokiej ofercie salonu podróżni i wszyscy ci, którzy odwiedzą wrocławski dworzec znajdą nowości książkowe, multimedia, muzykę oraz prasę. W Empiku na dworcu można też kupić bilety na koncerty, a także artykuły papiernicze i lifestylowe. Można również napić się kawy z ekspresu i odebrać zamówione na empik.com produkty. Salon zajmuje powierzchnię nieco ponad 200 mkw. i mieści się pomiędzy restauracją McDonald`s i piekarnio-cukiernią Back Factory w holu dworca.

Obecnie prace aranżacyjne trwają jeszcze w jednym lokalu, aptece Dr Zdrowie, której otwarcie jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2015 roku. Oprócz tego na dworcu działają trzy saloniki prasowe Ruch, kantor wymiany walut Interchange, bary Bocadillo i Tradycja, kawiarnie Starbucks i Coffee Heaven oraz restauracje McDonald’s i KFC, a także informacja turystyczna.