Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

O planach inwestycyjnych spółki Immofinanz w Polsce redakcja Retailnet.pl rozmawia z Eduardem Zehetnerem, prezesem Immofinanz Group.

Jak wyglądają plany firmy na 2015 rok?

– Po udanym roku 2014, w którym Immofinanz Group otworzył trzy obiekty handlowe w Polsce, rok 2015 będzie również wyróżniał się licznymi otwarciami. Na liście znajdują się centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie, dwa dodatkowe parki handlowe Stop.Shop. w Świnoujściu i Szczytnie, a także drugie centrum handlowe Vivo!, tym razem w Stalowej Woli.

– Dostrzegamy trend w zakresie rozwoju nieruchomości handlowych w mniejszych i średnich miastach, przy założeniu zastosowania odpowiedniego formatu obiektu – dokładnie tak, jak robimy to my, w przypadku naszych marek z obszaru nieruchomości handlowych. W 2014 roku wraz z Vivo! uruchomiliśmy nową markę dla tego typu obiektów, którą pozycjonujemy pomiędzy parkami handlowymi Stop.Shop. a dużymi centrami handlowymi. Dla obu marek, tj. Stop.Shop. i Vivo!, Polska pozostaje krajem kluczowym w zakresie naszej dalszej ekspansji. W związku z tym planujemy także zakup atrakcyjnych działek pod kolejne obiekty. Co ważne, także dla naszych międzynarodowych najemców Polska nadal pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla ich dalszego rozwoju.

Jakie są perspektywy rozwoju, a także zgorzenia dla rynku nieruchomości handlowych w Polsce?

– Rynek stanie się bardziej nasycony. W tej chwili największa konkurencja ma miejsce w przypadku projektów dużych centrów handlowych w Warszawie, zwłaszcza na jej południu i północy. W odniesieniu do większych miast jesteśmy przekonani, że świadczące wysoką jakość i centralnie zlokalizowane centra handlowe będą utrzymać przewagę w porównaniu do tych położonych na obrzeżach miasta.