Sklep Dayli
Sklep Dayli

Kerdos Group SA – do listopada br. Hygienika SA – wniosła aportem do spółki zależnej Mr. House Europe zakład produkcyjny w Lublińcu (RB nr 140/2014). Na dniach spodziewana jest rejestracja podwyższenia kapitału w Mr. House Europe. To wypełnienie kluczowego warunku w procesie sprzedaży fabryki.

Przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki zależnej umożliwia finalizację umowy sprzedaży zakładu produkcyjnego w Lublińcu.

– Transakcja ta jest ważna dla przyspieszenia rozwoju naszych sieci drogerii w Polsce i w Europie Zachodniej. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, która zapewnia długoterminowy wzrost wyników finansowych – komentuje Prezes Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA.

– Kwestie formalne przeprowadzane są bardzo sprawnie. Zakończenie transakcji, w tym jej rozliczenie finansowe, powinno nastąpić już w styczniu – mówi Kamil Kliniewski,

Umowę warunkową sprzedaży fabryki spółka podpisała 2 grudnia br. (RB nr 113/2014). Warunkiem realizacji finalnej umowy sprzedaży było przede wszystkim przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa (fabryka w Lublińcu) oraz kredytów związanych z zakładem produkcyjnym do spółki Mr. House Europe. To ta spółka finalnie zmieni właściciela. Uzgodniona cena sprzedaży zakładu, uwzględniająca przejmowane przez nowego właściciela zadłużenie, to 35 mln zł. Jest to wartość o około 12 mln zł wyższa od wartości księgowej zakładu w Lublińcu.

Zakład w Lublińcu jest jedynym zakładem produkcyjnym Kerdos Group. Wytwarza artykuły higieny osobistej – pieluchy jednorazowe dla dzieci, podpaski i wkładki higieniczne. Zgodnie z realizowaną od dwóch lat strategią, Kerdos Group skupia się na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych oraz higienicznych. Zamierza również rozwijać handel internetowy w Polsce i za granicą.

Grupa kapitałowa skupiona na działalności handlowej – detalicznej i hurtowej – w szczególności w zakresie artykułów higieny osobistej i chemii gospodarczej. Należy do niej sieć drogerii Dayli (obecnie 169 lokalizacji w Polsce). W lipcu 2014 r. Kerdos Group rozpoczął proces przejmowania jedynych drogerii w Luksemburgu (Meng Drogerie). W ramach ekspansji na rynki Europy Zachodniej spółka analizuje możliwe przejęcia sieci drogerii m.in. w Niemczech i we Włoszech.