Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Spółka Redan jeszcze w grudniu 2014 roku poszerzyła liczbę placówek sieci TXM textilmarket o cztery lokalizacje. Nowe sklepy ruszyły w Galerii Leśna (Hajnówka), w Pile, Galerii Askana (Gorzów Wielkopolski) oraz w Złocieńcu. Obecnie w ramach sieci działa ponad 300 sklepów pod szyldem TXM textilmarket

Natomiast pod koniec listopada br. otwarto sklep TXM w Gemini Park Bielsko-Biała i w Galeria Echo (Piotrków Trybunalski). Ponadto sieć textilmarket kontynuowała ekspansję zagraniczną. Po wejściu na rynek słowacki, TXM uruchomiła pierwszy sklep na terenie wschodnich Czech, w miejscowości Zlin – mieście turystyczno-uniwersyteckim liczącym blisko 80 tys. mieszkańców. Market znajduje się na piętrze galerii Zlaté Jablko, a jego powierzchnia wynosi 207 mkw..

Sieć TXM textilmarket została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii Discount. – Nominacja to potwierdzenie, że nasze wysiłki mające na celu rozbudowę sieci TXM textilmarket oraz dopasowanie jej oferty do potrzeb klientów przynoszą spodziewane efekty. Oznacza posiadanie znaczącej pozycji na rynku dyskontów odzieżowych, ale jednocześnie jest zachętą do dalszego rozwoju działalności – powiedział redakcji Retailnet.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.