Park Handlowy Prima
Park Handlowy Prima

Pod koniec grudnia 2014 roku podpisana została przez spółkę zależną od Kleba Invest SA – KI Projekt 5 sp. z o.o. umowa przenosząca na rzecz podmiotu zewnętrznego, nieruchomość zabudowaną obiektem handlowym Biedronka oraz Parkiem Handlowym Prima, położonymi w Miastku przy ul. Fabrycznej. Spółce KI Projekt 5 udzielono pozwolenia na użytkowanie przedmiotowych budynków w grudniu 2014. Wartość transakcji wyniosła ponad 7,6 mln zł brutto.

Kleba Invest SA stworzył koncept parków handlowych lokalizowanych w mniejszych miastach pod własną marką Prima Park. Wielofunkcyjne i modyfikowalne obiekty są alternatywa dla dotychczasowych rozwiązań architektonicznych oraz biznesowych. Spółka buduje parki handlowe o powierzchni od 1 tys. do 5 tys. mkw. Pierwsze parki handlowe pod marką Prima otwarto w 2014 r. w Pruszczu Gdańskim i w Chwaszczynie w województwie pomorskim oraz w Markach k. Warszawy. Kolejne realizowane są w Miastku i Słupsku w woj. pomorskim, w Kutnie w woj. łódzkim oraz w Olsztynku w woj. warmińsko-mazurskim.

Kleba Invest SA specjalizuje się w realizacji i komercjalizacji nowoczesnych obiektów handlowych. Spółka łączy inwestorów oraz firmy deweloperskie i wykonawcze w celu realizacji atrakcyjnych nieruchomości. Założycielem i największym akcjonariuszem spółki jest Wiesław Kleba. Akcje spółki są notowane na prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych rynku NewConnect, a obligacje na rynku Catalyst.