Sklep Media Expert, Terg SA
Sklep Media Expert, Terg SA

Z końcem grudnia 2014 r. spółka Terg SA, właściciel elektromarketów Media Expert złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie części mienia Domex sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej. Firma Domex była odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów Avans.

We wrześniu 2014 roku spółka Terg otrzymała zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie części mienia spółki Invest-Media, która wchodziła w skład Grupy Kapitałowej Domex w stanie upadłości likwidacyjnej. Koncentracja polegała na przejęciu sześciu elektormarketów, znajdujących się w Dębicy, Hrubieszowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Oświęcimiu, Sochaczewie i Bielsku Podlaskim.

Przypomnijmy, firma Domex, właściciel sieci ponad 250 elektromarketów Avans, w kwietniu złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości. W połowie maja sąd postanowił o likwidacji spółki. Szacuje się, że zobowiązania Domexu sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta (ok. 110 mln zł) to zobowiązania wymagalne.

Media Expert to sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 10 lat. Aktualnie na polskim rynku działa ok. 270 elektromarketów. Media Expert jest także współwłaścicielem największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International. Grupa poprzez 11 tys. lokalizacji, dociera łącznie do 600 mln konsumentów.