calvin klein strategia online

Nowe e-sklepy luksusowej amerykańskiej marki Calvin Klein powstaną w Azji. Ich uruchomienie ma potrwać do końca 2016 roku.

Obecnie Calvin Klein prowadzi sprzedaż internetową w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, a także kilkunastu krajach europejskich, w tym w Polsce. Za dwa lata firma chce posiadać własne e-sklepy w ponad 20 krajach na całym świecie.

“Obecnie planujemy wzmocnienie znajomość naszej marki wśród klientów na rynkach azjatyckich. To spore wyzwanie nie tylko pod względem logistycznym. Chcemy prowadzić globalną sprzedaż internetową przy zachowaniu specyfiki poszczególnych rynków, a także spersonalizowanych oczekiwaniach naszych klientów” – mówi Steve Shiffman, szef firmy Calvin Klein.

Promocja w social mediach

Asortyment internetowych sklepów w Azji niczym nie będzie się różnił od tego, co można kupić np. w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Znajdą się w nim m.in. ubrania i dodatki dla mężczyzn oraz kobiet (Calvin Klein Jeans), bielizna (Calvin Klein Underwear), a także perfumy czy produkty wyposażenia wnętrz (Calvin Klein Home).

Calvin Klein strategia online
Sklep internetowy firmy Calvin Klein

Otwarciu nowych e-sklepów towarzyszyć będzie znana na całym świecie kampania w mediach społecznościowych “show yours. #mycalvins”. W ramach tej akcji klienci zamieszczają w sieci swoje zdjęcia w bieliźnie ze słynnym logo firmy.

Logistyka i płatności

Obecnie w Europie Calvin Klein prowadzi sprzedaż internetową w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Na europejskim rynku dostawy realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS. Wyjątkiem są Niemcy, tam za dostawę paczek odpowiedzialna jest firma DHL.

Koszt dostawy na wszystkich rynkach jest identyczny i wynosi równowartość 3,95 euro. Dostawy realizowane są w terminie od 3 do 7 dni w zależności od kraju.

Za zakupy w sklepie internetowym Calvin Klein można zapłacić kartami MasterCard, Visa, American Express, a także za pomocą systemu Paypal. Darmowy zwrot zakupów obowiązuje przez 14 dni.

Firma Calvin Klein została założona w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielami byli projektant mody Calvin Richard Klein oraz jego przyjaciel Barry Schwartz.