Kamil Kowa, dyrektor Działu Wycen i Doradztwa, Savills
Kamil Kowa, dyrektor Działu Wycen i Doradztwa, Savills

Savills, międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości, powołała Kamila Kowę na stanowisko dyrektora Działu Wycen i Doradztwa.

Kamil Kowa będzie odpowiadał za dalszy rozwój działu w Polsce, głównie w zakresie doradztwa związanego z wyceną, w celu zaoferowania klientom nowych usług. Ponadto nowy dyrektor będzie pracował nad poszerzeniem istniejącej bazy krajowych i zagranicznych klientów Savills.

Kamil Kowa posiada 10-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, w szczególności w zakresie wycen, badań rynku i analiz portfeli nieruchomości. Zanim dołączył do Savills, pracował w EY’s Real Estate Advisory Group (dawniej Ernst & Young), gdzie doradzał wielu prestiżowym klientom instytucjonalnym i międzynarodowym korporacjom.

– Kamil jest doskonałym uzupełnieniem zespołu wycen Savills w Polsce i w Europie. Ta nominacja stanowi kolejny krok w kierunku realizacji przyjętej strategii Savills, związanej z planami wzmocnienia powiązań między obszarem transakcyjnym i doradczym firmy – mówi Draženko Grahovac, szef działu wycen Savills na Europę.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Kamil dołączył do naszego działu wycen i wierzę, że jego znajomość rynku i doświadczenie przyczynią się do dalszego umocnienia naszej pozycji w Polsce – dodaje Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska.

Kamil Kowa jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskie. Jest też członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (Royal Institution of Chartered Surveyors – MRICS).

Savills to globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Posiada międzynarodową sieć ponad 600 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych klientom na całym świecie.