Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny
Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny

Grupa Napollo zrezygnowała z budowy centrum handlowego w Żorach. Projekt o powierzchni całkowitej 25 tys. mkw. miał zostać otwarty w 2016 roku.

– Potwierdzam, że firma odstąpiła od umowy dotyczącej zabezpieczenia działki w Żorach – powiedziała redakcji Retailnet Agnieszka Podbielska z Grupy Napollo i jak zapowiedziała Grupa przygotowuje się do innych inwestycji.

– Właśnie uruchomiane zostało na Górnym Śląsku w Czerwionce Leszczynach Centrum Zakupów, a nowe projekty w toku to Centrum Zakupów Bielsk Podlaski czy galeria handlowa w Grodzisku Mazowieckim.

Przypomnijmy, Grupa Napollo zapowiadała realizację inwestycji w Żorach w 2013 roku. Centrum Zakupów Żory, miała powstać w odległości około 300 m od miejskiego rynku, między Al. Jana Pawła II i ulicami Nową, Centralną i Sądową w Żorach (woj. śląskie). Obiekt miał mieć 15 tys. mkw. powierzchni najmu i parking podziemny na 350 samochodów.

Grupa Napollo aktywność inwestycyjną prowadzi od 2007 roku. Wcześniej znana jako Nap Invest Group, w 2014 roku Grupa przeszła proces rebrandingu. Jego celem było dostosowanie identyfikacji marki do nowej, związanej z dynamicznym rozwojem w całym kraju, strategii inwestycyjnej Grupy.