Sklep Pepco
Sklep Pepco

Sieć Pepco z początkiem 2015 roku rusza z intensywną ekspansją sieci sklepów dyskontowych. Już w styczniu spółka uruchomi pięć nowych punktów sprzedaży: w Dobrym Mieście, Łodzi, Nowej Rudzie, Gnieźnie oraz w Koluszkach. Obecnie w Polsce sieć Pepco składa się z 564 sklepów.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku firma otworzyła łącznie 30 nowych sklepów, w tym 19 z nich otwarto w Polsce, 10 w Czechach i jeden na Słowacji. Sklepy znalazły się zarówno w lokalizacjach ulicznych, jak i w centrach handlowych.

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecnie firma zarządza siecią sklepów dyskontowych złożoną z ponad 600 punktów sprzedazy. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Sieć Pepco została nominowana do nagrody SCF Discount Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.