Zumzi sklep online

Klienci w Polsce zyskają dostęp do paneuropejskiej oferty produktów i usług turystycznych.

Spółka Zumzi działa w domenie e-commerce w siedmiu krajach Europy – w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Mołdawi oraz na Węgrzech. Jej udziałowcami są fundusze Rebate Networks z Niemiec oraz rumuński Neogen (związany z Tiger Global Management). Serwis Zumzi.com oferuje szeroko rozumiane usługi turystyczne, produkty i usługi lokalne.

Grupa social commerce

Teraz mniejszościowym udziałowcem spółki stał się koncern Polskapresse, a pośrednio należący do niego serwis Gruper.pl – jeden z największych polskich serwisów internetowych z okazjami – znalazł się w międzynarodowej grupie social commerce Zumzi.com

„Widzimy wiele synergii w naszych biznesach. Mocno stawiamy na technologię i rozwój nowych usług. Jestem przekonany, że połączenie sił z zespołem z Polski pozwoli nam, poza zwiększeniem skali biznesu, także połączyć nasze doświadczenia w tym obszarze” – powiedział Calin Fusu, prezes Zumzi.

Dodatkowym atutem dla klientów portalu w Polsce, będzie szeroki dostęp do atrakcyjnej oferty turystycznej w krajach chętnie odwiedzanych przez turystów z Polski, w których działa obecnie Zumzi.

Konsolidacja na rynku e-commerce

“Przyglądamy się rynkowi w Polsce od kilku lat. Cieszę się, że dzięki transakcji z Gruperem, będziemy tu obecni. Wierzymy, że strategia konsolidacji podmiotów i rynków to naszym zdaniem dobry kierunek by rozwijać biznes w obszarze social commerce” – powiedział Michael Brehm, współzałożyciel i CEO Rebate Networks.

Zumzi sklep internetowy
Sklep internetowy Zumzi

Gruper.pl to platforma umożliwiająca promocję produktów i usług za pomocą atrakcyjnych cenowo ofert. Serwis stworzony został w lutym 2010 roku przez Marka Borzestowskiego, założyciela Wirtualnej Polski. Jest jednym z większych graczy na rynku portali agregujących okazje.

Obecnie w bazie Grupera znajduje się ok. 10 tysięcy partnerów. Spośród nich ok. czterech tysięcy jest aktywnych. Spółka zarządzająca serwisem posiada w swoim portfolio także portal Hotprice.pl, serwis z elektronicznymi kodami rabatowymi.

W grudniu 2014 r. ogólnopolska platforma e-commerce Gruper.pl połączyła się z serwisem zakupów grupowych SweetDeal.pl, należącym do Mediów Regionalnych.