Galeria Galena
Galeria Galena

W Galerii Galena w Jaworznie powstanie pierwsze w mieście 6-salowe Multikino. Kino będzie miało powierzchnię 1,2 tys. mkw. Realizacją obiektu zajmuje się spółka P.A. Nova.

– To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Jaworzna. Do tej pory w Jaworznie nie było nowoczesnego multipleksu – mówi Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova.

Galena, powstaje w centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnej kopalni Jaworzno. W galerii znajdzie się około 100 sklepów i punktów usługowych, w tym: kino, sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie oraz restauracje.

Galena, jak poinformowano, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Jest też odpowiedzią na potrzeby jaworznian. Jaworzno to jedno z ostatnich 100-tysięcznych miast w Polsce, w którym nie ma galerii handlowej. Powierzchnia całkowita trzykondygnacyjnej galerii wynosić będzie 74 tys. m.kw, a powierzchnia handlowa ponad 31 tys. m.kw. Dla klientów galerii przewidziano parking na 835 miejsc. Łączny koszt inwestycji to 191,5 mln zł.

P.A. Nova, wykonawca Galerii Galena w Jaworznie jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Dotychczasowe zrealizowane przez P.A. Nova inwestycje handlowo-usługowe to m.in: Galeria Handlowa Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu, Galeria Handlowa Miodowa w Kluczborku, Galeria Sanowa w Przemyślu, Park Handlowy w Myszkowie oraz obiekty handlowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ząbkowicach Śląskich, Żorach, Raciborzu i Głuchołazach.

Galeria Galena będzie jednym z projektów prezentowanych podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Szczegóły dotyczące obiektu będzie można poznać przy stoisku P.A Nova – 2.3