Sklep Intersport

Firma Intersport Polska SA poinformowała, o przedłużeniu umowy najmu ze spółką Atrium Plejada sp z o.o. Umowy najmu dotyczy lokalu handlowego o powierzchni 462 mkw. znajdującego się w Centrum Handlowym Atrium Plejada w Bytomiu, gdzie od 2001 roku spółka Intersport prowadzi sprzedaż i serwis artykułów sportowych.

Umowa została przedłużona na czas określony do dnia 29 lutego 2016 roku na podobnych warunkach finansowych jak wcześniej.

Zarząd spółki Intersport SA poinformował także, że łączne przychody netto ze sprzedaży osiągnięte w grudniu 2014 roku wyniosły 24 254 tys. zł i były niższe o 12,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku (wtedy było to: 27 597 tys. zł).

Jak poinformowano w komunikacie spółki, słabe wyniki sprzedaży w grudniu były spowodowane niesprzyjającą pogodą – brakiem aury zimowej.

Narastająco od stycznia do grudnia 2014 roku spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 217 182 tys. zł, zaś w analogicznym okresie 2013 roku odnotowała obrót w wysokości 219 891 tys. zł.

Wpływ na wyniki spółki Intersport poza pogodą ma także sezonowość sprzedaży artykułów sportowych. Jak już informowaliśmy, straty widoczne są szczególnie w trzecim kwartale, gdy spółka rokrocznie odnotowuje stratę. Z roku na rok spółka stara się ją ograniczać poprzez szereg działań związanych z aktywizacją sprzedaży oraz wzmocnieniem grup całorocznych.

Sieć Intersport Polska posiada obecnie 35 salonów sportowych w 23 największych miastach Polski.