CH Galaxy

Jak ustaliła redakcja Retailnet, zbliża się chwila rozpoczęcia rozbudowy Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie należącego do portfolio firmy Echo Investement. Termin rozpoczęcia prac przewidziany jest na wiosnę bieżącego roku.

– Aktualnie projekt budowlany jest uzupełniany o niezbędne uzgodnienia urzędowe. Planujemy jeszcze w bieżącym miesiącu złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Zamierzamy rozpocząć roboty budowlane wiosną 2015 roku. Z kolei otwarcie rozbudowanego Galaxy jest planowane na początek 2017 r. Przesunięcie początkowego terminu spowodowane jest długą procedurą uzgodnień środowiskowych, która trwała od lutego 2014 do listopada 2014 roku – mówi dla redakcji Retailnet Krzysztof Giemza, prokurent Echo Investement.

W związku z realizacją nastąpi także przebudowa dróg dojazdowych do obiektu.

– Umowa dotycząca układu drogowego została zawarta w listopadzie 2014 roku. Budowa i przebudowa dróg wokół rozbudowanego Centrum Handlowego Galaxy zostanie zakończona do daty jego otwarcia po przeprowadzonej rozbudowie, przy czym graniczny dopuszczalny termin na budowę drogi publicznej – przedłużenie ul. Borysza do ul. Matejki – to listopad 2017 roku – dodaje Krzysztof Giemza.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy może pochwalić się odwiedzalnością na poziomie ponad miliona klientów miesięcznie, cieszy się też największym zainteresowaniem cudzoziemców. Rozbudowa Galaxy to nie tylko poszerzenie i uzupełnienie oferty handlowej, ale również nowe miejsca pracy. To również dodatkowe dochody do kasy Szczecina. Obecnie z tytułu podatku od nieruchomości Echo Investment płaci miastu blisko 5 mln zł. Po rozbudowie Galaxy kasa miejska będzie rocznie zyskiwać dodatkowe 2 mln złotych – ustaliła redakcja Retailnet.

Firma Echo Investment zamierza powiększyć powierzchnię obiektu o 30 proc., dobudowując trzy kondygnacje na placu po byłym hotelu Neptun przy ulicy Matejki. Dzięki rozbudowie szczecińskie centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy zyska 60 dodatkowych sklepów. Po rozbudowie Galaxy ma oferować łącznie około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej – będzie tam funkcjonować w sumie 200 sklepów. Klienci zmotoryzowani zyskają dodatkowe miejsca parkingowe.

CHR Galaxy zostało otwarte w 2003 roku. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tys. mkw., a handlowa – 42 tys. mkw. W obiekcie poza sklepami (170 salonów sprzedaży) działają także: wielosalowe kino, kręgielnia oraz liczne kawiarnie i restauracje.

CHR Galaxy należące do portfolio Echo Investment w badaniu sprawdzającym jakość doświadczenia konsumenckiego w wybranych centrach handlowych w Polsce uzyskało 95 pkt na 100 możliwych.

Ranking powstał w oparciu o wyniki badań prowadzonych od maja do lipca 2014 roku, na zlecenie wydawcy magazynu Shopping Center Poland i portalu Retailnet.pl i organizatora Shopping Center Forum.