KFC
KFC

KFC

Największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowo-Wschodniej – AmRest poinformowała o otwarciu 800. restauracji. Lokal należący do sieci typu fast food Burger King znalazł się w Polsce. Grudzień był wyjątkowym miesiącem dla Burger King. Tylko w ciągu czterech tygodni otwarto w naszym kraju 4 nowe restauracje tej sieci.

Na uwagę zasługuje fakt, że jednego dnia, 30 grudnia 2014, doszło do otwarcia dwóch restauracji Burger King leżących po przeciwnych stronach autostrady A4 (Żarska Wieś Północ i Żarska Wieś Południe). Obie restauracje powstały w zaledwie kilka tygodni, a od decyzji o ich otwarciu minęły jedynie dwa miesiące.

Sieć Burger King w Polsce liczy łącznie 38 restauracji. Zdecydowana większość z nich znajduje się w centrach handlowych. Placówki tej sieci mieszczą się m.in. w CH Riviera w Gdyni, CH Focus Mall Bydgoszcz, CH Silesia City Center w Katowicach, CH Atrium Promenada w Warszawie, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, CH Atrium Koszalin i wielu innych.

Obecnie AmRest prowadzi w Polsce 191 restauracji sieci KFC, 59 lokali Pizza Hut oraz 38 kawiarni Starbucks.

Od 1993 roku spółka rozwija portfolio marek – KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. AmRest jest też właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez spółkę, jak i poprzez franczyzę. Niedawno do portfolio AmRest dołączyły dwie doskonale prosperujące chińskie marki: Blue Frog i KABB.

AmRest prowadzi działalność w 12 krajach – Polska, Czechy, Węgry, Rosja, Serbia, Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, Francja, Niemcy, Chiny i Stany Zjednoczone.