Budowa CH-R Sukcesja
Budowa CH-R Sukcesja

W łódzkiej Sukcesji, powstającej przy Al. Politechniki 5, rozpoczęto demontaż stacjonarnych żurawi dźwigowych. Trwają roboty spawalnicze konstrukcji dwóch ogromnych świetlików dachowych. Trzeci duży świetlik jest w fazie szklenia. Dach obiektu kryty jest w tej chwili termoizolacyjnymi warstwami dachowymi, a na jego przygotowanych podbudowach rozpoczęto ustawianie urządzeń instalacyjnych.

Firma Mirbud, generalny wykonawca obiektu, w dalszym ciągu wykonuje jastrychy w pomieszczeniach sanitarnych i technicznych oraz w obszarze kin. Ponadto wykonywane są instalacje: wodno-kanalizacyjna, CO, wody technologicznej, elektryczna i niskoprądowa. W tej chwili stawiane jest rusztowanie systemowe na ścianach zewnętrznych od strony strefy dostaw do wykonywania elewacji, a we wnętrzu budynku trwa murowanie ścian działowych i montaż ścianek gipsowo-kartonowych.

Termin oddania CH-R Sukcesja w Łodzi do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2015 roku. Nadzorem projektu zajmuje się firma BatiPlus pod kierownictwem Wojciecha Ostrowskiego.

Sukcesja to wielofunkcyjny kompleks, znajdujący się w pobliżu ścisłego centrum miasta. Centrum będzie w pełni ekologicznym i energooszczędnym obiektem, pierwszym tego typu w regionie z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 46 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się: galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. z 9-salowym multipleksem, kręgielnią i klubem fitness) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja jest partnerem i wystawcą Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Z projektem będzie można zapoznać się na stoisku 3.6.