Shipbooster oferuje usługi logistyczne dla e-commerce

Na polskim rynku pojawił się nowy operator logistyczny Shipbooster, wyspecjalizowany w rozwiązaniach dla sklepów internetowych i sprzedawców wielokanałowych.

Shipbooster rozpoczął funkcjonowanie w styczniu 2015. Marka ta należy do firmy XBS Group, która z kolei wywodzi się z francuskiej firmy logistycznej Staci. Oferuje usługi logistyczne, zaprojektowane z myślą o potrzebach sprzedawców wielokanałowych. Usprawnia zarządzanie łańcuchem dostaw i realizacją zamówień.

Obsługa platform e-commerce

Ofertę Shipbooster na polskim rynku wyróżnia to, że sprzedawcy internetowi mogą za pomocą jednego narzędzia obsługiwać zamówienia spływające ze wszystkich kanałów sprzedaży, np. z platform typu Allegro.

Jak informuje Adrien Salvat z zarządu Shipboostera, narzędzie to jest dostosowane do potrzeb sprzedawców, którzy chcą obsługiwać cały proces logistyczny za pomocą jednego narzędzia. Shipbooster pobiera dane o zamówieniach ze wszystkich platform i przechowuje je w jednym miejscu.

Łatwa integracja

Shipbooster ma pięć magazynów w Polsce (jeden w podwarszawskim Błoniu, gdzie znajduje się siedziba firmy) i trzy na terenie Europy: w Rosji, na Węgrzech i w Belgii. W związku z tym obsługują zarówno zamówienia polskie, jak i te zagraniczne. Obecnie dostawy są realizowane za pomocą dwóch firm kurierskich, DPD oraz GLS. Firma chce zwiększyć ich liczbę i negocjuje z kolejnymi potencjalnymi partnerami. Wkrótce uruchomiona zostanie również anglojęzyczna wersja strony internetowej Shipbooster.

Integracja narzędzia ze sklepem internetowym jest dość łatwa i odbywa się za pomocą API. Sprzedawcy mogą dostosowywać je do własnych potrzeb i wykupić albo pełen pakiet, czyli obsługę zamówień, organizację zaopatrzenia kompletowanie dostaw i dostarczanie przesyłek, albo w dowolny sposób komponować pakiet z kilku usług do wyboru. Usługi firmy skierowane są zarówno do małych, jak i dużych sprzedawców.

Sklepy bez zaplecza

Jak informuje Shipbooster, w Polsce działa ponad 12 tysięcy e-sklepów, 92.2% to małe i średnie firmy, a wiele z nich nie posiada własnego zaplecza logistycznego.

Właściciel Shipboostera, XBS Group to firma usługowa, która organizuje łańcuch dostaw oraz dostarcza rozwiązania e-commerce dla odbiorców B2B i B2C. Od 2007 roku XBS Group prowadzi pod swoim skrzydłem spółkę XBS Logistics. Procesy realizowane są w sześciu magazynach operacyjnych.

XBS Group wywodzi się z Grupy Staci. We Francji firma znajduje się wśród piętnastu największych operatorów logistycznych. Grupa Staci posiada filie i partnerów w takich krajach jak: Włochy, Hiszpania, Belgia, Wielka Brytania, Rosja