Wizualizacja Auchan Piaseczno
Wizualizacja Auchan Piaseczno

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Piasecznie z grudnia 2014 roku Auchan Polska sp. z o.o. może nabyć działki w sąsiedztwie istniejącego już centrum handlowego Auchan w Piasecznie. Czy to przyspieszy rozbudowę obiektu?

– Rada Miejska wyraża zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gminnych o łącznej powierzchni 725 mkw., położonych w obrębie 2 miasta Piaseczno, znajdujących się zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w obszarze urbanistycznym przeznaczonym pod usługi komercyjne, na rzecz właściciela nieruchomości sąsiednich – Auchan Polska sp. z o.o. – poinformowała Rada Miejska w Piasecznie.

Uchwała dająca zgodę na sprzedaż nieruchomości miała zostać podjęta już w marcu 2013 roku, ale decyzją radnych temat nie został podjęty. Radni oczekiwali od Auchan deklaracji, że firma sfinansuje nowe rozwiązania komunikacyjne, które rozładują zwiększony ruch samochodowy związany z tym, że większe centrum handlowe będzie generować większy ruch.

Jak już informowaliśmy spółka Auchan Polska planowała rozbudowę istniejącego w sąsiedztwie tych nieruchomości swojego centrum handlowego. Można przypuszczać, że wydanie przez Radę Miejską zgody na sprzedaż nieruchomości na rzecz Auchan Polska przybliży inwestora do rozpoczęcia rozbudowy. Zarząd Auchan Polska sp. z o.o. nie komentuje jednak tej sytuacji.

– Nie komentujemy decyzji – powiedziała w rozmowie z redakcją Retailnet Dorota Patejko z Auchan Polska na pytanie jakie będą kolejne kroki w celu realizacji tej inwestycji.

Przypomnijmy, Centrum Handlowe Auchan Piaseczno było pierwszym obiektem Auchan w Polsce, otwartym w 1996 roku. W planach jest rozbudowa obiektu w ramach której powierzchnia handlowa galerii wyniesie 83 tysiące mkw. Obiekt ma mieć trzy kondygnacje i pomieści 220 sklepów. Poza sklepami w Galerii Piaseczno powstanie również obszerna strefa rozrywki, licząca ok. 6 tys. mkw. ze sztucznym lodowiskiem, centrum zabaw dla dzieci, nowoczesnym klubem fitness oraz oryginalnym tarasem pokrytym zielenią.

Atutem Galerii Piaseczno bez wątpienia jest jej lokalizacja. Centrum znajduje się na południowych obrzeżach Warszawy, przyciągając klientów zarówno z południowych dzielnic stolicy, jak i z południowej części aglomeracji warszawskiej. W jej zasięgu znajduje się ok. 1 milion mieszkańców. Dzięki bezpośredniemu połączeniu ze stolicą oraz dwóm drogom wojewódzkim, dojazd do centrum handlowego samochodem zajmie klientom od 15 do maksymalnie 30 minut. W rozbudowanej Galerii Piaseczno znajdzie się parking podziemny i naziemny, mieszczący łącznie 3,3 tys. aut. Początkowo inwestor informował, że obiekt zostanie oddany do użytku w 2017 roku.