Sklep Takko Fashion

Niemiecka sieć dyskontowa Takko Fashion rocznie otwiera około 150 sklepów w 16 krajach w Europie. Spółka na polskim rynku planuje kolejne otwarcie w centrum handlowym. Już 12 marca ma ruszyć nowy punkt sprzedaży Takko Fashion w Atrium Copernicus w Toruniu. Średnia powierzchnia uruchamianych sklepów wynosi od 450 do 500 mkw.

Spółka w zeszłym roku otworzyła dwa sklepy Takko Fashion: w parku handlowym Lębork oraz w Lublinie.

Przedstawiciele spółki będą uczestnikami marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Jak powiedziała redakcji Retailnet.pl Katarzyna Kopyra, Manager Ekspansji Polska, Litwa, Estonia Takko Fashion – Takko Fashion zawsze chętnie bierze udział w targach Shopping Center Forum, gdyż jest to doskonała forma wymiany opinii i informacji. Obecnie sieć w Polsce liczy około 70 sklepów. Z takim portfolio jest już dużo pracy, jednakże nadal planujemy rozwój w Polsce, aczkolwiek nie tak intensywny, jak w poprzednich latach. Interesują nas projekty w dużych miastach, ale też mniejszych miejscowościach, np. w obiektach typu retail park.

Spółka Takko Fashion powstała prawie 30 lat temu i należy do największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Obecnie działa ponad 1,8 tys. sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, na Litwie, w Estonii, Szwajcarii, Włoszech oraz Serbii.

Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luxemburg. Spółka została założona 7. grudnia 2010 jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Luxemburg, Boulevard de la Foire. 10.lipca 2013 spółkę przemianowano z Salsa Holding DebtCo 1 S.à.r.l. na Takko Fashion S.à.r.l.

Grupa Takko znajduje się większością udziałów w posiadaniu funduszu pod zarządem Apax Partners. Jako działający międzynarodowo udziałowiec Apax Partners jest aktualnie reprezentowany w postaci biur w 12 krajach i należy do światowej czołówki globalnych spółek funduszów inwestycyjnych.

Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o krajowe spółki z własnym zarządem.

W Polsce za rozwój sieci jest odpowiedzialna spółka Takko Fashion Polska sp. z o.o., której właścicielem jest firma Takko Holding GMBH.