Salon Kazar w Abu Dhabi
Salon Kazar w Abu Dhabi

4 stycznia 2015 roku został otwarty kolejny zagraniczny salon Kazar. Nowy punkt sieci znajduje się w Abu Dhabi w centrum handlowym Yas Mall. To największe centrum handlowo-rozrywkowe w Abu Dhabi zlokalizowane w strategicznym punkcie, w samym sercu wyspy Yas Island. Spółka planuje uruchomić kolejny salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, już w marcu br., w Dubaju.

Natomiast w Polsce spółka planuje otwarcie sklepu marki m.in.: Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie, CH Posnania w Poznaniu i Forum Radunia w Gdańsku. Firma Kazar buduje swoją strategię ekspansji poprzez otwieranie nowych salonów w najbardziej prestiżowych centrach handlowych. Obecnie w ramach sieci Kazar funkcjonuje ponad 50 salonów firmowych zlokalizowanych w największych miastach Polski, sześć salonów outletowych oraz sklep online. Średnia powierzchnia salonu Kazar to 150 metrów kwadratowych.

Jak informował wcześniej redakcje Retailnet.pl Artur Kazienko, prezes i właściciel Kazar – docelowo w Polsce planujemy posiadać sieć złożoną z 70-80 salonów Kazar.

W listopadzie 2013 roku spółka Kazar rozpoczęła ekspansję poza Polską. Pierwszy zagraniczny salon ruszył w Rumunii. Salon o powierzchni 200 mkw. znajduje się w centrum handlowym Promenada w Bukareszcie. Salon działa na zasadzie franczyzy.

Sieć Kazar została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii Footwear Retailer. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.