Poznań Plaza
Poznań Plaza

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Poznań Plaza pozyskało nowego najemcę, popularną księgarnię Matras. Nowy salon znajduje się na pierwszym piętrze i zajmuje powierzchnię 131 metrów kwadratowych.

Matras jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. Księgarnie Matras zlokalizowane są w kilkudziesięciu miejscowościach. Obecnie Matras posiada hurtownie w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Księgarnie Matrasa mają powierzchnie od 50 do 500 mkw. oferują od 5 tys. do 35 tys. tytułów. W 2014 roku Matras otrzymał tytuł przyznany przez biznes: Retailer of The Year 2014 w kategorii Music, Bookshops & Newsagents w konkursie Retailers’ Awards 2014.

Poznań Plaza harmonijnie łączy funkcje handlowe i rozrywkowe dla całej rodziny. Na terenie galerii znajduje się supermarket Piotr i Paweł, wielofunkcyjne centrum nowoczesnych technologii Komputronik Megastore oraz około 130 butików z najnowszymi kolekcjami odzieży, biżuterii, galanterii skórzanej oraz obuwia, jak również wiele punktów usługowych. Poznań Plaza to także 10 sal kinowych, w tym jedyne w Poznaniu trójwymiarowe kino IMAX. W galerii można skorzystać z oferty restauracji oraz licznych kawiarni. W obiekcie dostępny jest bezpłatny pięciokondygnacyjny parking przeznaczony na 750 samochodów, dodatkowo wsparty przez 300 miejsc parkingowych na zewnątrz obiektu.

Grupa Kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce posiada 7 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel oraz usługi.