Płatności Bitcoinem w Europie

W internetowym kantorze Liderwalut.pl obce waluty można kupować za pomocą za pomocą wirtualnej waluty.

Wystarczy posiadać portfel z bticoinami i zlecić transakcję wymiany waluty obcej w panelu transakcyjnym kantoru Liderwalut.pl. Po zleceniu operacji, na dole potwierdzenia pojawi się opcja płatności Bitcoinem. Klikając na link z tą opcją klient zostaje przeniesiony na bezpieczną stronę, gdzie możliwe będzie zlecenie płatności kryptowalutą.

Współpraca z InPay S.A.

Ten kanał płatności jest aktywny przez jedną godzinę od zlecenia danej wymiany walut. Oczywiście, cały czas istnieje możliwość zapłaty za wymienioną walutę za pomocą złotych w tradycyjny sposób, czyli poprzez przesłanie odpowiedniej kwoty ze swojego rachunku bankowego.

Jednorazowo wymienić można kwotę o wartości odpowiadającej 5 tyś. złotych. Partnerem kantoru w realizacji płatności w Bitcoin jest InPay S.A.

Bitcoin, czyli wirtualna waluta, to coraz popularniejszy sposób płatności. Transakcje przeprowadzane z użyciem bitcoina są anonimowe, a prowizje za płacenie symboliczne. Transakcje nie podlegają ograniczeniom terytorialnym i nawet te zagraniczne, są realizowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że płatność natychmiastowo przechodzi z wirtualnego portfela płatnika do usługodawcy. System uznawany jest przy tym za bardzo bezpieczny.

Pierwszym polskim serwisem e-commerce, który wprowadził płatności Bitcoinem był PizzaPortal.pl, który umożliwia zamawianie jedzenie online. Od tamtej pory możliwość płatności wirtualną walutą wprowadzają kolejne sklepy i instytucje – m. in szpital Medicover w Warszawie.

Platforma wymiany walut

Właścicielem oraz operatorem kantoru internetowego Liderwalut.pl jest firma Cashhome Sp. z o.o. Serwis oferuje nowoczesną platformę wymiany walut online po kursach, zbliżonych do kursów oferowanych na międzynarodowym rynku transakcji walutowych Forex.

InPay S.A. z siedzibą w Warszawie to firma ułatwiająca przedsiębiorcom implementację wirtualnej waluty jak formy płatności  InPay oferuje udogodnienia takie jak:

  • Płatności bez prowizji, czyli brak konieczności księgowania rozbieżności wynikających z przyjmowania płatności elektronicznych.
  • Unikatowe adresy wpłat dla każdej transakcji, które pozwalają na zachowanie tajemnicy handlowej i nie udostępnianie informacji o obrotach.
  • Możliwość przyjmowania tylko wpłat bez możliwości wypłacania środków, co eliminuje ryzyko wypłacenia środków przez nieuprawnionego pracownika firmy.
  • Powiązanie z płatnościami meta danych transak­cji jak numery paragonów/faktur dla lepszego raportowania.
  • Zastosowanie np. w gastronomii, czyli dedykowane konta dla pracowników, zamknięcia zmiany itp.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=z7isOMGBJd4[/fve]