Salon Jysk
Salon Jysk

Duńska sieć sklepów Jysk poszerzyła zasięg sprzedaży o kolejny rynek. Firma otworzyła pierwszy sklep w Nikšić, drugim największym mieście Czarnogóry. Pierwszy sklep Jysk na tym rynku posiada salę sprzedaży o wielkości 750 metrów kwadratowych. Wkrótce otwarcia kolejnych punktów sprzedaży.

Jysk Czarnogóra będzie obsługiwana przez lokalnego franczyzobiorcę, który ma już duże doświadczenie na rynku detalicznym w Czarnogórze, posiadając sieć ośmiu supermarketów pod nazwą Hard Discount Laković.

Otwarcie kolejnego sklepu Jysk w Czarnogórze planowane jest w ciągu kilku następnych miesięcy. Z czasem spółka spodziewa się otwarcia następnych sklepów w Czarnogórze, którą zamieszkuje 600 tys. osób.

Jysk Group ma swoją siedzibę w Skandynawii, pierwszy sklep otwarto w Danii w 1979 roku. Dziś spółka posiada ponad 2,2 tys. sklepów oraz 19 tys. pracowników w 37 krajach. W Niemczech i Austrii grupa działa pod nazwą Dänisches Bettenlager. Nazwa Jysk obowiązuje w pozostałych krajach. W Polsce Jysk ma 175 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Właścicielem Jysk jest Lars Larsen, który jest również właścicielem sieci meblowych Bolia.com, IDEmøbler oraz Ilva – jak i wielu innych firm. Łączny obrót sieci Lars Larsen Group to 3,1 miliarda euro.