Bobby Burger wprowadza Bitcoiny

Polska sieć restauracji Bobby Burger wprowadziła w jednej w warszawskich restauracji opcję płatności wirtualną walutą.

Bobby Burger, polska sieć lokali z amerykańskim menu, jest pierwszą w Polsce firmą gastronomiczną, która umożliwia klientom płacenie za pomocą wirtualnej waluty bitcoin. Płatności przyjmowane są w jednym z trzynastu stołecznych lokali tej sieci, znajdującym się przy ulicy Emilii Plater.

Wymiana walut w Bitomacie

Bobby Burger został wyposażony w tzw. Bitomat Bitcoin, automat który umożliwia wymianę banknotów na bitcoiny i działa na podobnej zasadzie, jak wpłatomaty. Dzięki Bitomatowi można wpłacić banknoty NBP i automatycznie zasilić swój wirtualny portfel w smartfonie bitcoinami. Tego typu automaty pojawiły się już w kilku miejscach w Polsce. Bobby Burger jest pierwszym lokalem gastronomicznym wyposażonym w to urządzenie.

Zakupioną w ten sposób wirtualną walutę można od razu zrealizować w restauracji, płacąc za hamburgery i inne pozycje menu. Uruchomienie tej opcji było okazją do urządzenia w lokalu Bobby Burger spotkania polskich fanów waluty bitcoin.

Kryptowaluta rośnie w siłę

Kryptowaluta bitcoin wprowadzona została na rynek w 2009 roku. Bitcoiny mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków Bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych czasem satoshi.

Bobby Burger Bitcoin
Bitomat w barze Bobby Burger

W ostatnich latach wirtualna waluta, która budzi wiele kontrowersji wśród operatorów płatności, zyskuje coraz bardziej na popularności. Do jej wprowadzenia przymierza się jeden z najbardziej popularnych pośredników płatności internetowych PayPal.

Bitcoin podbija Polskę

Bitcoin zyskuje też coraz więcej zwolenników w Polsce. Płatności wirtualną walutą walutą wprowadza coraz więcej firm. Oczywiście, największe zainteresowanie okazują jej gracze e-commerce. Płatności Bitcoinem umożliwia chociażby serwis PizzaPortal.pl oraz kantor Liderwalut.pl. Kryptowaluta wzbudza też jednak zainteresowanie podmiotów z innych branż. Płatności w tej postaci wprowadził ostatnio szpital Medicover.

Bobby Burger to polska sieć lokali z amerykańskim menu, posiadająca trzynaście lokali w Warszawie, dwa w Krakowie i jeden w Gdańsku. Firma działa w Polsce od stycznia 2013 roku, ma profile na Facebooku i Instagramie.