Top Gear sklep internetowy

Fani TopGear, magazynu motoryzacyjnego emitowanego w brytyjskim kanale BBC, mają powód do zadowolenia. Ruszył oficjalny polski sklep internetowy www.topgearshop.com.pl stworzony przez krakowski Comarch.

Wdrożenia sklepu podjęła się firma IT-LOGIKA z Dąbrowy Tarnowskiej –jeden z partnerów firmy Comarch. Zakres prac obejmował m.in., przygotowanie szaty graficznej, konfigurację zaplecza e-sklepu oraz przeszkolenie personelu.

Wybór platformy do e-commerce

„Dzięki narzędziom e-sklepu, fani w całej Polsce, mogą bez problemu kupić gadżety TopGear. Liczne grono entuzjastów ma nieograniczoną możliwość nabycia dostępnych produktów bez wychodzenia z domu” – mówi Maciej Leszewski, członek Zarządu Mainsail, Jib & Spinnaker Spółka z o.o., przedstawiciel wyłącznego dystrybutora produktów marki BBC TopGear w Polsce. W ofercie sklepu są m. in. koszulki, czapki, kubki i inne gadżety z logo programu.

Top gear ecommerce
Polski sklep internetowy Top Gear

Twórcy serwisu położyli nacisk na atrakcyjny wygląd i intuicyjność e-sklepu. Ważne było również gruntowne zaplanowanie jego zaplecza, czyli zautomatyzowanie procesu sprzedaży. Zamówienia, faktury, wysyłki czy aktualizacja stanów magazynowych to tylko niektóre z czasochłonnych procesów, które trzeba mieć stale pod kontrolą. Dlatego kluczową kwestią był wybór właściwej platformy do e-commerce – takiej, która te wszystkie procesy wykona automatycznie za sprzedawcę.

„Chcieliśmy postawić na profesjonalne rozwiązania. Pracowaliśmy już wcześniej na Comarch ERP iFaktury24 i byliśmy zadowoleni. W związku z rozwojem naszej firmy i licznymi potrzebami, naturalnym było przejście na produkt Comarch ERP Optima, również w modelu usługowym. Obecnie obsługa sklepu koncentruje się na kontakcie z klientami i nadzorowaniu procesu realizacji zamówień” – dodaje Maciej Leszewski.

Sprzedaż wielokanałowa

Sklep internetowy coraz częściej stanowi doskonałe uzupełnienie oferty sklepu stacjonarnego. To także miejsce, gdzie klient może poznać towar i firmę zanim odwiedzi tradycyjny sklep. Innymi słowy własny sklep internetowy to wizytówka firmy w Internecie. Nie inaczej jest i w tym przypadku.

„Niezwykle istotna jest również możliwość sprzedaży tradycyjnej, za pomocą systemu Comarch ERP Optima, bez obaw o zarządzanie stanami magazynowymi zarówno kanału sprzedaży stacjonarnej, jak i  internetowej” – podsumowuje Maciej Leszewski.

Comarch ERP e-Sklep to nowoczesny system do prowadzenia własnego sklepu internetowego, który dzięki integracji z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem pozwala na efektywną i w pełni automatyczną sprzedaż w Internecie.