Jysk
Jysk

Rok 2014 Jysk duńska sieć sklepów z wyposażeniem do domu zamknęła liczbą 175 sklepów w Polsce.

Jak poinformowała redakcję Retailnet Joanna Kalinowska z Jysk Nordic, Jysk sp. z o.o. rok finansowy 2014 był rekordowym rokiem dla polskiego oddziału spółki również z innych względów.

– Jysk Polska osiągnął wzrost sprzedaży na poziomie 11,7 proc. do roku ubiegłego. W minionym roku kalendarzowym firma otworzyła w Polsce 19 nowych placówek o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. Rok 2014 był także rokiem wielu nowych inwestycji marketingowych, ale również inwestycji w rozwój i szkolenia pracowników – podkreśla Joanna Kalinowska.

Celem miasta powyżej 30 tys. mieszkańców

Plany ekspansji na rok 2015 są również ambitne. Firma planuje otwarcie minimum 15 nowych sklepów w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców zarówno w centrach handlowych jak i w wolnostojących obiektach.

– Rok 2015 będzie rokiem szczególnie ważnym w historii Jysk Polska. Już w maju zaplanowane jest wielkie świętowanie z okazji otwarcia 180 sklepów, a we wrześniu 15-te urodziny na polskim rynku. Będzie zatem mnóstwo okazji do celebrowania i planowania – podsumowuje Joanna Kalinowska.

Aktualnie Jysk ma w Polsce 175 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Właścicielem Jysk Group jest Lars Larsen, który jest również właścicielem sieci meblowych Bolia.com, IDEmøbler oraz Ilva i wielu innych firm.